Onur Yardımcı Geçmişi

Spor alanında göstermiş olduğu üstün başarı nedeniyle merak edilen onur yardımcı hayatı birbirinden farklı başarıları kapsamaktadır.

Onur Yardımcı Geçmişi
24 Nisan 2020 - 15:06


Ağrı’da 1997 yılında dünyaya gelmiş olan onur yardımcı ailesiyle birlikte bir yaşındayken Ağrı’dan Aksaray’a göç ederek burada hayatını sürdürmeye devam etmiştir. Tarım ve hayvancılık üzerine çalışma yapmakta olan aile özellikle iş imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle göç etmek zorunda kalmıştır. 2005 yılına gelindiğinde ise Kocaeli’de elde etmiş oldukları iş imkanları nedeniyle yeniden göç etmek durumunda kalan aile hayatını Kocaeli’de sürdürmeye başlamıştır.
2005 yılına kadar Aksaray’da eğitimi aldıktan sonra Kocaeli’ye taşınan Yardımcı eğitim hayatını burada devam ettirmiştir. Kocaeli’de ilkokul eğitimini alırken beşinci sınıfta beden öğretmeni tarafından fark edilmesi üzerine spora yönlendirilmiştir. Öğretmeninin ondaki sporcu kabiliyetini görmesi üzerine atletizm alanında yapılan yarışmalara katılmıştır. Kocaeli’de 3000 metre branşında defalarca birincilik kazanmıştır. Aynı zamanda Türkiye genelinde yapılan 800 metre branşında ise üçüncülük kazanmıştır.
Atletizm alanında göstermiş olduğu başarıyı lise hayatına geldiğinde beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesi üzerine güreş alanında da göstermiştir. Ata sporumuz olan güreşe yönlendirilmesi ile birlikte defalarca Kocaeli’de birincilik ve üçüncülük kazanmıştır. Türkiye genelinde ise yedincilik kazanmıştır.
Güreşin ardından lisenin son senesinde bir yıl boyunca çim hokeyine yönelerek başarılarına burada da ortaya koymuştur. Çim hokeyi sporunda Kocaeli bölge birinciliği ve aynı zamanda Türkiye üçüncülüğünü kazanmıştır. Günümüze gelindiğinde ise başarılı sporcu Kocaeli’nin derince ilçesinde hayatını devam ettirmektedir.
https://instagram.com/onuryardimci_
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum