Online Van Tercüme Bürosu ile Çeviri Hizmeti Bir Tık Ötede!

Online Van Tercüme Bürosu ile Çeviri Hizmeti Bir Tık Ötede!
26 Şubat 2021 - 11:15

Çeviri kelimesini duyduğumuzda aklımıza genellikle kitap çevirisi, roman çevirisi, öykü çevirisi gibi çeviri türleri aklımıza gelse de aslında tercüme dünyası çok çeşitli disiplinleri bünyesinde barındırmaktadır. Günlük hayatta çeviri her alanda karşımıza çıkmaktadır: aldığımız teknolojik aletlerinin kullanım kılavuzları, buzdolabımızdaki ithal marka ürünlerin içindekiler yazıları, ilaç prospektüsleri, turizm kentlerindeki çok dilli levhalar gibi unsurlar çevirinin hayatımıza ne denli dahil olduğunu göstermektedir. Yurtdışına çıkarken vize belgelerinin çevirisi, pasaport çevirisi, sağlık raporu çevirisi gibi gereklilikler küreselleşen dünyada hayatımızda en az birkaç kez çeviri hizmetine ihtiyaç duyacağımızı göstermektedir. 

Günümüzde pandemi dolayısıyla dışarı çıkmak birçoğumuzun çekindiği bir eylem iken çeviri işleri için fiziksel çeviri büroları aramak vaktimizden çalmakla kalmayıp aynı zamanda potansiyel olarak sağlığımızı da riske atmaktadır. Protranslate Van tercüme bürosu gibi online tercüme büroları ise böyle zorlu dönemlerde ev rahatlığında çeviri hizmetinden yararlanma fırsatı sunmaktadır. 

Çeviri Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Birçok insan iki dilde yetkin olmanın çeviri yapmak için yeterli olduğu yanılgısına düşmektedir. Fakat ne yazık ki, iki dili iyi seviyede bilmek yalnızca o dillerde iletişim yapmayı kolaylaştırmanın ötesine gitmez. Çeviri alanında hizmet vermek için çevirmenlerin alan uzmanları olmaları ve belli bir alanda detaylı bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Böylece terimlerin yoğun olduğu teknik metinler mühendislik arka planı olan çevirmenler tarafından çevrilecek ve hataya yer olmayacak, ilaç prospektüsleri veya sağlık raporları gibi belgeler medikal anlamda arka plana sahip çevirmenler tarafından çevrilerek doğru bir üslupla ve doğru terminoloji ile çevrilecektir. Alan uzmanlığına sahip olmayan bir çevirmen yalnızca günlük metinleri çevirmekle yetinecek ve zorlu metinlerde hatalarla dolu bir çeviri sunacaktır.

Yetkin bir çevirmenden hizmet alacağınızdan emin olmak için güvenilir bir çeviri bürosu ile çalışmak çok önemlidir. Çok uygun fiyatlar sunarak rakiplerinin önüne geçmek isteyen bazı bürolar ne yazık ki yeterince bilgiye sahip olmayan tercümanlar ile çalışmakta ve kaliteden ödün vermektedir. Bu nedenle kaliteli bir hizmet almak için öncelikle tercüme bürolarından bir deneme çevirisi talep etmek faydalı olacaktır. İdeal bir tercüme bürosu, çok aşamalı bir çeviri süreci sunmalıdır. Bu süreçte iletilen metin proje yöneticileri tarafından incelenmeli ve metnin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir tercümana iletilmelidir. Bu tercüman tekrar bir araştırma yaparak metin hakkında bilgilerini tazelemeli ve bir terminoloji listesi oluşturduktan sonra çeviriye başlamalıdır. Biten çeviri, kalite kontrol ekibi tarafından olası dil bilgisi hataları ve anlamsal hatalar için kontrol edilmelidir. 

Protranslate Van Tercüme Bürosu

Protranslate Profesyonel Çeviri Hizmetleri, uzman çevirmen kadrosu ile 120’den fazla dilde akademik, hukuk, medikal ve teknik çeviri başta olmak üzere dilediğiniz her alanda çeviri ve yerelleştirme hizmetleri sunmaktadır. Ekibine başvuran tüm çevirmenleri zorlu ve çok aşamalı bir test sürecinden geçiren Protranslate, testi yüksek başarı oranı ile geçen tercümanları bünyesine dahil etmektedir. 

Sizler de hemen internet sitemizi ziyaret ederek hizmet verdiğimiz dil çiftlerini ve çeviri alanlarını öğrenebilir, çevirisini istediğiniz dosya için çeviri fiyat hesaplaması alabilir ve istediğiniz çeviri paketini seçerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Protranslate Van tercüme bürosu sayesinde artık Van’da yaşayan müşterilerimiz vakit harcamadan tek tık ile profesyonel çevirmenlerden hatasız ve hızlı çeviri hizmeti alabilecekler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum