Okuma Yazma Seferberliğinde Kadınlar Öncülük Yapıyor

Tüm yurtta uygulamaya konulan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile değerli eşlerinin başlattığı okuma yazma seferberliğinin ilk halkasında, belediyemiz organizasyonunda kış ayları boyunca devam eden kurslarını bitiren kadınlarımıza sertifika dağıtım töreni Başkan Vekilimiz Cemil Öztürk'ün de katılımıyla yapıldı.

Okuma Yazma Seferberliğinde Kadınlar Öncülük Yapıyor
20 Şubat 2018 - 16:07

İPEKYOLU'NDA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ'NE KADINLARIMIZ ÖNCÜLÜK YAPIYOR

Tüm yurtta uygulamaya konulan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile değerli eşlerinin başlattığı okuma yazma seferberliğinin ilk halkasında, belediyemiz organizasyonunda kış ayları boyunca devam eden kurslarını bitiren kadınlarımıza sertifika dağıtım töreni Başkan Vekilimiz Cemil Öztürk'ün de katılımıyla yapıldı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün koordinasyonu ve Halk Eğitim Merkezi’nin destekleriyle yapılan kurslarda bu güne kadar 1. Kademede 36 kursiyer; 2. Kademede 15 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Ayrıca halen 12 kursiyerin de eğitimi devam ediyor.

Törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Değerli Eşlerinin başlattığı okuma yazma seferberliğini sürekli olarak devam ettireceklerini belirterek, hedeflerinin İpekyolu İlçesi'nde okuma yazma bilmeyen vatandaşımız kalmayana kadar kursları sürdürmek olduğunu vurguladı. Kursiyerlere bir de müjde veren Öztürk, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin İpekyolu Belediyesi tarafından geziye gönderilerek ödüllendirileceğini bildirdi. Törenin sonunda kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı ve hatıra fotoğrafı çektirildi. Öztürk daha sonra Berivan Kültür-Sanat Merkezi’nde devam eden kursları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum