Napolyon St Helena Adası'nda hangi dili öğrendi St Helena neresi?

Napolyon sürgüne gönderildiği ve 1821'de hayatını kaybettiği St. Helena Adası'nda hangi dili öğrenmeye çalışmıştır? Napolyon'un bildiği diller nelerdir?

Napolyon St Helena Adası'nda hangi dili öğrendi St Helena neresi?
30 Aralık 2018 - 03:43

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasıyla Fosil mi yoksa sıradan bir taş olduğu hangi yöntemle anlaşılır? sorusu gündeme geldi. Binlerce insan  İşte Fosil mi yoksa sıradan bir taş olduğu hangi yöntemle anlaşılır? yanıtı arıyor. İşte Sorusunun yanıtı.

Kim Milyoner Olmak İster'de 29 Aralık Cumartesi 2018 tarihli o soruyu sizlerle paylaşıyoruz.. En çok izlenen programlardan olan Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan ilginç sorular hem yarışmacıları hem de izleyenleri zorluyor. Bazıları Binlerce lira kazanırken bazıları ise ilk soruda eleniyor

Soru: Napolyon sürgüne gönderildiği ve 1821'de hayatını kaybettiği St. Helena Adası'nda hangi dili öğrenmeye çalışmıştır

A. İngilizce

B. İtalyanca

C. Arapça

D.Portekizce

Doğru cevap: 

Güney Afrika'nın Johannesburg kentinden kalkan ticari uçak, Namibya'nın Windhoek kentindeki molayla birlikte yaklaşık 6 saat 15 dakikalık bir uçuşun ardından adaya ulaştı.

SA Airlink Havayollarının işlettiği Embraer E190-100IGW tipi uçakta 78 yolcu bulunuyor.

Haftada bir yapılması planlanan Johannesburg-St Helena uçuşunun fiyatı ise ortalama 800 sterlin (1060 dolar) olacak.

St Helena, Fransa İmparatoru Napolyon Bonapart'ın sürgüne gönderildiği ada.

Kim Milyoner Olmak İster?

2 Ağustos 2011'den beri atv'de yayınlanan yarışma programı. Murat Yıldırım tarafından sunulmaktadır.

Murat Yıldırım kimdir?

1979 senesinde Konya'da dünyaya gelen Murat Yıldırım doğma büyüme Konyalıdır. Türk dizi ve sinema oyuncusu olan Murat Yıldırım'ın annesi ve babası aslen Mardinlidir. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendislik bölümünde 8 senede mezun olan Murat Yıldırım 20 Haziran 2008 yılında Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlenmiş ve 30 Haziran 2014 senesinde boşanmıştır. Oyunculuk kariyerine 1999 senesinde Ayrılsak da Beraberiz dizisinde rol alarak başlamıştır. Son olarak 2015 yılında Kocan Kadar Konuş sinema filmi ile sevenlerinin karşısına çıktı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum