Müzikle Yoğrulmuş Bir Ömür

Müzikle Yoğrulmuş Bir Ömür

18.si gerçekleşen Afyonkarahisar Caz Festivali’nde onur konuğu olarak Ömür Göksel davetliydi.

Editor: Ahmet Şahin
29 Mayıs 2018 - 22:44 - Güncelleme: 30 Mayıs 2018 - 02:16

 18.si gerçekleşen Afyonkarahisar Caz Festivali’nde onur konuğu olarak Ömür Göksel davetliydi. Ömür Göksel sevilen caz şarkılarını oldukça başarılı bir şekilde yorumladı. Bahar aylarına en çok caz müziklerinin yakışıyor. 1965 yılından beri sahnelerde olan Ömür Saylan ile caz müzikleri bir başka tada sahip. Strangers in the Night, Love, As Times Goes By, Autumm Leaves, My Way gibi şarkıları seslendiren başarılı isim Ayten Alpman ve Cenk Koray gibi sanatçılarda bu konsere konuk oldu.

Caz Festivalinde Kimler Sahne Alacak?

Afyonkarahisar Caz Festivali 10 Mayıs’a kadar devam edecek. Gerek ülkemizden gerekse dünyadan birçok başarılı ismi ağırlayacak. Tereza Krippnerova ve Kristina Riljakova olmak üzere pek çok ismi görebileceksiniz.  Sanat yönetmenliğini Hüseyin Başkadem yapıyor. Avrupa’nın küçük kentlerine olduğu gibi sanat kültürünü Afyonkarahisar’a getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Bunun yanı sıra Afyonkarahisar halkının da festivale her zaman için ilgi ile yaklaştığını dile getirdi.

Toplumun hemen hemen her kesimine müzik ile ulaşmayı hedeflediklerini de belirten caz festivali yönetmeni Hüseyin Başkadem; festivalin onur konuğu olan Ömür Göksel için onur ödülü vereceklerini söyledi. 18 yıl yurt dışında 5 dilde caz söyleyerek konser veren Onur Göksel’in bu ödüle layık olduğunu ve bu ödülü ona vermenin Afyonkarahisar için büyük bir onur olduğunu söyledi.  Turizmin de ilde büyük bir gelişme içerisinde olduğunu konuşmalarında yer verdi. Otellerin birinci sınıf hizmetler sunduğunu da ekledi.

Caz festivali ile birlikte turizminde Afyonkarahisar’ın gelişimi açısından olumlu sonuçlar doğuracağına değinerek Afyon olarak bunu başaracaklarını söyledi.  Afyonkarahisar valisi Mustafa Tutulmaz başta olmak üzere; İkmal ve Garnizon Komutanı olan Tuğgeneral Özdemir Şan ve Kültür Turizm İl müdürü olan Mehmet Tanır gibi çok sayıda davetli caz festivalinde bulunmaktadır.

Müzikle yoğrulmuş bir ömür Ömür Göksel için oldukça doğru bir ifade. Yılarını müziğe veren başarılı üstadın başka dillerde dile getirdiği caz şarkılar ile konuklar eğlenceli dakikalar yaşadı.  Bunun yanı sıra orkestranın başarısı da yadsınmaz. Caz festivalleri gelecek yılda başarılı isimleri ağırlayacak.

İstanbul’da canlı olarak jazz muzikleri calan kafelerden bir tanesi de http://istanbuljazzcafe.com/ olmaktadir.

Kaynak: http://hadisealbum.com/

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı