Reklam

Muradiye'de Kışa Hazırlık Karla Mücadele Toplantısı

Muradiye Belediyesi, kışa hazırlık ve karla mücadele toplantısı düzenledi.

Muradiye'de Kışa Hazırlık Karla Mücadele Toplantısı
05 Aralık 2018 - 22:18

MURADİYE BELEDİYESİ KIŞA HAZIRLIK ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Muradiye Belediyesi, kışa hazırlık ve karla mücadele toplantısı düzenledi.

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel başkanlığında kışa hazırlık toplantısı yapıldı. Toplantıya Binbaşı Evren Kaptan, Emniyet Müdürü Hasan Gün, Fen işleri Müdürü Mustafa Gökhan, Vakıf Müdürü Nurettin Yavrutürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Durmuş, Tarım Müdürü İbrahim Aslanbay, İlçe Sağlık Müdürü Cumali Demirkol ve Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şube şefi Metin Durmuş katıldı.

Kışın sert ve soğuk geçtiği ilçemizde, merkezin yanı sıra özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için karla mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi talimatını veren Başkan Yücel, “Bu kapsamda hazırladığımız karla mücadele planıyla grup köy yolları, taşımalı eğitim ve nüfus bakımından yoğun köy yollarının ulaşıma açılmasına öncelik verilecektir. Ancak sağlık, mahsur kalma, cenaze gibi acil durumlarda en yakın karla mücadele ekibi talep edilen yere yönlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

Her türlü hava koşullarına karşı tedbir aldıklarını belirten Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yücel, “Araç parkımızda modeli yüksek greyder, dozer, kar bıçaklı kamyon, loder, tuz serpme aracı ve JCB olmak üzere iş makinelerimizi karla mücadeleye hazır hale getirdik. Araçlarımızın gerekli kış bakımlarını tamamlayarak dinamik ve seri hareket edebilecek ekipler kurduk. Ekiplerimizi 24 saat çalışacak şekilde ayarladık ve ekiplerimiz sürekli alarm durumunda olacaklar.” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum