Moda Yarışması Oyunları

Moda her yaştan kadının ilgisini çeken bir konu elbette. Özellikle günümüz gençleri arasında da moda tutkusu öyle yaygın ki bunu hem televizyon programlarından hem de günlük hayattan rahatlıkla gözlemlemek mümkün.

Moda Yarışması Oyunları
03 Nisan 2019 - 23:08

Moda her yaştan kadının ilgisini çeken bir konu elbette. Özellikle günümüz gençleri arasında da moda tutkusu öyle yaygın ki bunu hem televizyon programlarından hem de günlük hayattan rahatlıkla gözlemlemek mümkün. Durum böyle olunca geleceğin gençleri olan çocuklarımızda erken yaşlarda moda ile tanışıp, kıyafetler aksesuarlar ve daha birçok tasarım ürünü hakkında fikir sahibi oluyorlar. Etrafınızdaki kız çocuklarının 5-6 yaşından sonra kendi kıyafetlerini seçmek için anneleriyle ettikleri kavgaları düşünün. Elbette bu çocukların gelişimi için doğal ve faydalı bir süreç olarak da değerlendirilebilir. Çocukların kendi kararlarını almalarını sağlamak özgüvenlerini geliştirmenin yanı sıra sorumluluk duygularını da destekleyecektir. Bu nedenle çocuklar arasında da yaygın olan moda konusuna bir de diğer açıdan bakmak istedik.

Çocuklar akıllarına koydukları bir konuda bıkmadan usanmadan denemeler yapmayı severler. Elbise seçmek birini giydirmek ve kendi zevkini yansıtmak onlar için çok kıymetli olmalı ki sadece kendi elbiselerini seçmekle yetinmezler. Tam bu noktada yazılımcı abi ve ablalarının kendileri için geliştirmiş oldukları oyunlar yardımlarına koşmaktadır. Moda oyunları ya da moda yarışması oyunları olarak bir çok oyun çocuklar için geliştirilmiştir. Bu oyunlar sayesinde çocuklar birçok kıyafet kullanarak kendi tabirleriyle farklı kombinler yapabilmektedir. Hem arkadaşlarıyla birlikte oynayabildikleri moda yarışması oyunları sayesinde, kendi tasarımlarını arkadaşları ile paylaşma şansına da sahip oluyorlar.

Elbette internet deyince birçok ebeveynin aklında farklı soru işaretleri oluşuyor. Bu noktada size yapacağımız birkaç öneri ile içiniz rahat bir şekilde çocuklarınızın keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Alanında 10 yılı aşkındır kesintisiz hizmet veren kizoyunlari.org sitesi moda oyunları ve daha birçok farklı kategoride çocukları ücretsiz olarak bu oyunlarla buluşturuyor. Seçilen tüm oyunlar oyun ekibi tarafından titizlikle seçiliyor. Ayrıca kizoyunlari.org sitesinde yer alan blog köşesinin de hem çocuklar için hem ebeveynler için faydalı olacağını düşünüyoruz.

Son olarak, birkaç moda yarışması oyunu önerisi ile yazımızı bitirelim. Moda Yarışması Oyununda, 3 tane manken seçiyorsunuz. Mankenlerin giydiği tüm kıyafetlerden ve tasarımlardan siz sorumlusunuz. Ayrıca sadece kıyafetleri değil makyajlarını da sizlerin yapması gerekiyor. Mankenleriniz kombinlerini hazırladıktan sonra onları podyuma çıkararak modacıların yorumlarını alıyorsunuz. En iyi kombin en iyi yorumu almayı başarıyor. Eğlenceli ve sonunda kendinizi test etme şansına sahip olduğunuz bir oyun.

Önerebileceğimiz bir diğer oyun ise, İki Kişilik Moda Yarışması Oyunu nda isterseniz tek başınıza isterseniz arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Henüz bir iki aylık olan bu oyunda makyajından elbisesine mankenin tüm hazırlanma aşamalarında karşınıza çıkan birçok alternatiften bir tasarım yapmanız isteniyor. Mankenini hazırladıktan sonra iki yorumcu 10 puan üzerinden mankeninizi puanlıyor en çok puanı alan oyunu kazanmış oluyor.

Örnek olarak verdiğimiz oyunlar gibi daha birçok oyunu kizoyunlari.org sitesinde güvenli bir şekilde oynayabilirsiniz. Oyunlar titizlikle seçilmekte ve eğlenceli vakit geçirmeniz sürekli güncellenmektedir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum