Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir?
12 Şubat 2021 - 16:38

Obezite nedeni ile ameliyat olamayan ya da aşırı kilolarından kurtulmak için cerrahi yöntem istemeyen bireylerde uygulanan yöntem mide balonu yöntemidir. Kısa sürede yapılan bu işlemde herhangi bir cerrahi işlem yoktur. Hastanın operasyon öncesi kilo vermesinde yardımcı olur. Hastanede kalınması gerek olmayan, uzun süre tokluk hissi sağlayan bu yöntemi sizler de tercih edebilirsiniz. Mide balonu fiyatları da diğer işlemlere oranla daha uygundur. Egzersiz ve diyetler ile kilo verememe durumunda doktorunuz ile görüşerek balon yöntemini tercih edebilirsiniz.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Uygulama esnasında anestezi uygulandığından dolayı herhangi bir acı ya da ağrı hissetme durumu yoktur. Endoskopi ünitesinde uygulanan mide balonu yaklaşık olarak 15-20 dakikada takılır. İlk olarak mide iç yüzü izlenir. Herhangi bir durum gözlenmediğinde endoskop ile balon yerleştirilir. Kullanılan balonun özelliğine uygun olacak şekilde hava verilir ya da sıvıya şişirilir. Cerrahi yöntemler kadar etki göstermese de yüksek seviyede kilo kaybı sağlanabilir. Mide balonu fiyatları da her bütçe ile uygun olarak uygulandığından dolayı sizler de rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Mide Balonu Yöntemleri

Aşırı kilo ve obezitenin önüne geçmek için günümüzün cerrahi işlemleri arasında olmayan mide balonu yer alıyor. Kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen bireylerin doktor kontrolü ile başvurduğu yöntemler arasındadır. Ameliyat olmak istemeyen bireylerde en sık tercih edilen yöntemlerdendir. Endoskopi yöntemi ile mide içerisine silikon bir balon yerleştirilir.  Bu balon ile obezite ameliyatı öncesi kilo verilmesi de sağlanır. Şişmanlık ile baş edemeyen bireylerin son olarak başvurduğu en kolay yöntemdir. Sizler de aşırı kilolarınızdan rahatsızsanız ve sosyal yaşamanıza devam edemiyorsanız mide balonu yöntemi ile kilo verebilirsiniz. 

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Cerrahi işleme girmek istemeyen ya da işlem öncesi kilo vermesi gereken bireylerin en sık tercih ettiği yöntemler arasında mide balonu yöntemi yer alıyor. Bu yöntemi yaptıran bireyler herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeden sürecin geçtiğini belirtiyor. Oldukça kısa süren işlemden sonra uzun süreli tokluk hissi meydana geldiği söyleniyor. Sizler de ameliyat olma taraftarı değilseniz mutlaka balon yöntemini tercih edebilirsiniz. Mide balonu fiyatları da diğer işlemlere oranla daha uygun olduğundan gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Kilo vermek için balon yöntemini tercih eden bireylerin birçoğu etkisini kısa süre içinde görmeye başladıklarını belirtiyor. Hem kadın hem de erkeklerin kullandığı balon yöntemi sayesinde ameliyat olabilecek kiloya kısa süre içinde düştüklerini söyleyen pek çok kullanıcı yer alıyor. Sizler de aşırı kilolarınızdan kolay ve acısız bir şekilde kurtulmak için balon yöntemini tercih edebilirsiniz. Mide balonu fiyatları cerrahi işlemlere göre daha uygundur. Kısa ve kolay yöntemlerden aynı zamanda uygun fiyatlarda olan bu yöntemi sizler de gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Günümüzde obezite ile mücadele eden ve cerrahi yöntem uygulatmadan kilo vermek isteyen bireylerin tercih ettiği balon yöntemi yutulabilir olduğundan dolayı herhangi bir acı ya da ağrı hissi vermez. Genel anestezi altında endoskopik bir yöntemle uygulanan mide balonun da her bütçeye uygun olarak uygulama yapılır. Devlet ya da özel hastanelerde yaptırabilir ve kısa süre içinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İndirim ve kampanya sayesinde daha uygun fiyata balon taktırabilirsiniz. Hayatınızın geri kalanında daha rahat hareket etmek ve sağlıklı yaşamak için kilo vermeye önem vermeniz gerekir. Mide balonu fiyatları uygun olduğundan dileyen herkes yararlanabilir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ <-- hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret edin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum