Meteoroloji'den Van için tedbir çağrısı!

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Van ve bölgesi için kuvvetli rüzgar uyarısında bulunarak yaşanabilecek olusuzluklara karşı "tedbirli olun" çağrısında bulundu.

Meteoroloji'den Van için tedbir çağrısı!
03 Haziran 2020 - 20:31

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olduğu belirtilerek, “Van ilinin kuzey ilçelerinde ve Muş çevrelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın genellikle güney ve güneybatıdan orta, zaman zaman kuvvetli (50-70km/sa) esmesi bekleniyor." denildi. 

Van için hava sıcaklığı 24 derece

İl merkezlerindeki hava sıcaklıklarının da belirtildiği açıklamada "İl merkezleri için beklenen en yüksek sıcaklıklar Bitlis’te 20, Hakkâri’de 23, Muş ve Van’da 24 derece olması beklenmektedir. Bölge genelinde sabah saatlerinden sonra rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” cümlelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum