Meme Küçültme Estetiği Nasıl Olur?

Meme Küçültme Estetiği Nasıl Olur?

Meme küçültmek için yapılan işlemler büyük göğüs yapısına sahip kadınlar tarafından tercih edilmesiyle beraber uygulama büyük meme yapısına sahip kadınlara uzmanlar tarafından yapılabilir.

Editor: bazkriz
01 Eylül 2018 - 13:43 - Güncelleme: 21 Aralık 2018 - 03:10

Meme Küçültme Ameliyatı Neden Uygulanır?

Meme küçültmek için yapılan işlemler büyük göğüs yapısına sahip kadınlar tarafından tercih edilmesiyle beraber uygulama büyük meme yapısına sahip kadınlara uzmanlar tarafından yapılabilir. Meme küçültme estetiğiuygulamasını kadınlar sadece estetik olarak bir düzeltme için tercih etmekle birlikte sağlıkları itibariyle de tercih edildiği ifade edilebilmektedir. Bu ameliyatı yapan her cerrahın kendine has bir yöntem itibariyle ameliyatı gerçekleştirme durumu söz konusudur. Meme küçültme ameliyatı sonrasında iz kalmayacağını ifade etmenin mümkün olmadığı ifade edilebilir. Ameliyat sonrası için alanında uzman cerrahın amacı hastada oluşma ihtimali olan izi minimum olarak tutmayı hedef alır. Ameliyatta uygulanmakta olunan uzman cerrahın kendine has olduğunu ifade edilebileceği yöntemlerin mevcut durum içinde kullanıldığı ifade edilebilir.

Liposuction Yöntemi İle Meme Küçültme

Yöntem uzmanlar tarafından az tercih edilmekte olduğu ifade edilen meme küçültme estetiğisonrasında memelerde sarkık bir görüntünün olduğu belirtildiği ifade edilebilir. Bu yöntem büyük memelerin bir bakıma içini boşaltarak, meme yapısında fazla deri kalması durumuna sebebiyet vermektedir. Ameliyat esnasında meme derisine dokunmamakta olunması ve memenin içinin ameliyatın amacı dahilinde boşaltılması ile bir bakıma meme içinin boş kalarak sarkması halini gözlemlemek mümkündür. Bu ameliyatın uygulandığı durumlar hastanın yaşı ve meme küçültme ameliyatı olmadan önce hastada ciddi sarkmaların oluşmaması halinde uygulanabilir. Çünkü büyük meme yapısına sahip kadınlar için memelerin sarkma durumu yüksek oranlı karşılaşılmaz ihtimali olan bir durumdur.

Temel Teknik Yöntemi İle Meme Küçültme

Temel teknik yöntemi uygulama yönüyle liposuction yönteminden farklı olmaktadır. Bu yöntemde büyük yapıya sahip memeleri küçültmenin yanında sarkma halini önlemek için meme derisinin belli oranlarda eksiltme halini de kapsar. Meme küçültme estetiği operasyonu sonrasında hastada sarkma halinin olmaması için meme derisinden belli oranda alınır. Alınan deri ve atılan dikiş sebebi ile meme yüzeyinde T şeklinde bir iz oluşumu gözlenmektedir. Oluşan izin boyutları değişebildiği ifade edilebilir. Temel teknik yöntemi uygulanması halinde memede bulunan fazla haldeki deri alınmakta olduğu ifade edilir. Sarkma durumunun ortaya çıkmama hali bu derinin alınmasından dolayı kaynaklanır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Gülaçar’dan Van Uçak Seferleri ile ilgili açıklama
Milletvekili Gülaçar’dan Van Uçak Seferleri ile ilgili...
Türk ve İran heyetleri arasında alt güvenlik toplantısı
Türk ve İran heyetleri arasında alt güvenlik toplantısı