Manuel Terapi, Kuru İğneleme ve Kupa Terapisi

Manuel Terapi, Kuru İğneleme ve Kupa Terapisi Daha fazla insana hizmet verebilmek ve siz değerli hastalarımızın tedavileriyle daha yakından ilgilenebilmek için açmış bulunduğumuz Önal Fizik Tedavi Merkezi’nde manuel terapiden, kuru iğnelemeye, hacamattan kupa tedavisine varan birçok yöntemle sizlere sağlıklı günlerde kalmanız için hizmet vermeye devam ediyoruz.

Manuel Terapi, Kuru İğneleme ve Kupa Terapisi
12 Ocak 2020 - 23:59

Manuel Terapi, Kuru İğneleme ve Kupa Terapisi

Daha fazla insana hizmet verebilmek ve siz değerli hastalarımızın tedavileriyle daha yakından ilgilenebilmek için açmış bulunduğumuz Önal Fizik Tedavi Merkezi’nde manuel terapiden, kuru iğnelemeye, hacamattan kupa tedavisine varan birçok yöntemle sizlere sağlıklı günlerde kalmanız için hizmet vermeye devam ediyoruz. Merkezimizde kadın hastalara tedaviyi deneyimli fizyoterapistimiz Esra Önal vermektedir. Erkek hastalar için ise uzman fizyoterapist Ramazan Önal tedavi hizmeti sunar. Uzman kadromuz ve deneyimli çalışma arkadaşlarımız sayesinde sizde rahatsızlıklarınızdan kurtulup ağrılarınızı dindirmek isterseniz 0(850) 305 66 25 numaralı telefonlarımızı arayarak bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.Manuel Terapi Yöntemi Nedir? Manuel terapi yöntemi

herhangi bir cihaz veya makine kullanmadan sadece eller aracılığıyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Manuel terapide fizyoterapistlerimiz kas spazmı, kas gerginliği ve eklem disfonksiyonunun sebep olduğu ağrıları dindirmek için sadece ellerini kullanır. Bölgedeki eklemleri ve manipüle ederek kas dokusuna baskı yaparlar.  Manuel terapi yöntemi uygulanabilecek birçok rahatsızlık vardır. kronik bel ağrınız, akut sırt ağrınız, sırt kaslarında gerilme, bağ çekilmeleri ve eklem sorunları gibi rahatsızlıklarınız varsa manuel terapi tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz. Manuel tedavi sonrasında birçok hasta bel ve boyun ağrılarından kurtulduğunu iddia etmektedir. Manuel terapide yumuşak dokuya ve kaslara eller aracılığıyla basınç uygulanır. Bu basınç sonrasında kaslar rahatlar ve hasarlı doku parçalanmaya başlar. Dolaşım artacağı içinse yumuşak doku ağrılarınız azalmaya başlar. Farklı hızlarda başlayan elle müdahaleler gittikçe hızlanmaya başlar ve kemik ve eklemleri bükmek, çekmek ve itmeye yarar. Bizler sizlere uygun tedavi yöntemlerini en hızlı sonuç verecek şekilde ve hastalığınıza uygun olarak belirliyoruz. Tedavi yöntemleri ve merkezimiz hakkında detaylı bilgiye https://onalfiziktedavi.com adresinden ulaşabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kuru İğneleme Yöntemi Nedir, Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bu tedavi yöntemi ameliyatsız ve ilaçsız bir yöntemdir. Ağrılı kalp spazmı tedavilerinde sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kas spazmları bel, boyun ve sırt bölgesinde oluşan ağrıların bilinen en büyük nedenidir. Kas ve iskelet sistemlerinden kaynaklanan her türlü akut ve kronik ağrılarınızın tedavisinde kuru iğneleme yöntemini uygulayarak, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Kuru iğne tedavisi intramüsküler stimülasyon adıyla da bilinir. Kuru iğnelemeyle tedavi yöntemi FDA onayı almış bir yöntemdir. Kuru iğne tedavisi genellikle bütün hastalara uygulanabilir. Diyabet, yüksek tansiyon ve kronik hastalıklar da bu yöntem için bir engel değildir.  Belirli şartların sağlanması halinde kuru iğne tedavi yöntemi hamile kadınlara ve kanser hastalarına uygulanabilir. Kuru iğneyle tedavi yöntemi baş , boyun, bel, diz, topuk, çene eklemi, omurga, omuz gibi birçok ağrı sonrasında, fıtık sorunlarınızda, ağrılı  kas spazmlarında, spor yaralanmalarında el, dirsek, omuz, topuk ve kasık tendinitlerinde ve daha birçok hastalıkta rahatlıkla kullanılabilir.

Kupa Terapisi Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Bardak çekme yada kupa çekme yöntemi olarak bilinen kupa terapisi de merkezimizde verdiğimiz hizmetler arasındadır. Kupa terapisinin birçok çeşidi bulunmakla beraber farklı boyutlardaki kupalarla uygulanır.  Kandaki toksinleri atarak vücuttaki kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur ve bu sayede beyin fonksiyonları hızlanır. Kırgınlık, halsizlik ve ağrı gibi şikayetlerinize iyi gelir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kireçlenme rahatsızlıklarında da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Sırt ağrıları omuz ağrıları ve regl dönemlerindeki ağrıları azalttığı bilinmektedir. Daha birçok rahatsızlık ve sorunlarınızda siz değerli hastalarımıza kupa terapisi yöntemiyle de hizmet vermekteyiz. Uzman çalışma arkadaşlarımız ve deneyimli kadromuz eşliğinde ister evinizde, ister merkezimizde sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız. Görüş ve isteklerinizi paylaşmak, bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek istiyorsanız   0 850 305 66 25 veya 0533 502 23 09 Nuramalar üzerinden  iletişime geçebilirsiniz.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum