Logo Tasarımında Teknik Detaylar

Logo Tasarımında Teknik Detaylar

Logo Tasarımında Teknik Detaylar
15 Haziran 2019 - 02:19

Kurumlar için benzersiz bir logoya sahip olmak, vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Çünkü kurumun kalitesini ve hizmet anlayışını yansıtacak ilk unsur her zaman için logodur. Bu yüzden logo tasarım konusuna neredeyse her kurum büyük önem vermektedir. Ancak bu konuyu işin uzmanı kişiler ile yapmak oldukça önem teşkil etmektedir. Eğer bir logo ihtiyacınız varsa veya logo tasarımcısıysanız bazı teknik detayların varlığına dikkat etmeniz gerekir. Bu yazıda bunlara değineceğiz.

              Logo tasarım konusunda öncelikle dikkat edilmesi gereken konu vektörlerin varlığıdır. Logo, kullanıldığı yere göre büyütülüp küçültüldüğünde piksellere ayrılmamalıdır. Bu yüzden bu durumu ortadan kaldırmak için vektörel çalışmalar ortaya konmalıdır. Logolarda çok fazla kalabalık yapacak şekilde iki adetten fazla font kullanılmamalıdır. Bu konu da yine logonuzun boyutunu değiştirirken sorunlar yaşamamanız açısından önem teşkil eder. Boyut değişikliğinin önemini sanırım anladınız. Bu yüzden logo tasarlandıktan sonra kesinlikle boyut testi yapılmalıdır. Eğer piksellere ayrılan bir logoya sahipseniz bunun revize edilmesi gerekir.

              Logo tasarlarken modayı takip etme zorunluluğunuzun olmadığını bilmelisiniz. Özgün bir logo kendi içerisinde bir moda akımı başlatmaktadır zaten. Logo tasarım firmalarının dikkat ettiği genel konulara dikkat etmek önemlidir. Bu konularda başarı sağlamış çalışmalara bakarak bunlardan ilham alınabilir. Ancak kesinlikle kopya çalışmalar yapmamak gerekir. Yapacağınız bir kopya çalışma dahi kariyerinizi önemli anlamda etkileyebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum