Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?
28 Mart 2019 - 14:41


Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?


Logo tasarlamak, genel bir inanışta basit ve sadece biraz bilgisayar bilgisi ve ücretsiz birkaç programla ya da ücretsiz olarak sunulan hazır vektörlerle gerçekleştirilebilecek bir işlem olarak bilinir. Bununla birlikte bu türlü bir logo üretiminde, tasarım kısmı eksiktir ve bir kimlikte tasarımın eksik olması, aslında kimliğin doğru oluşturulamadığı anlamına da gelir. Dahası böyle bir çalışma profesyonel logo tasarımı olmadığı için, çalıntı bir kimlik oluşturulacağı anlamına da gelebilir. Başkasının çalışması üzerine yapılmış ve tasarımı size ait olan bir markalaşma süreci başlatmış olursunuz. Müşterilerine logo tasarımı yapan ve adını tüm dünyaya duyurmuş bir marka olan Babalogo bünyesinde, her biri alanında uzman tasarımcılar barındırıyor. Tasarımcıların, Behance ve Instagram profillerinden de yakınen takip ettiği logo tasarımcısı olan Teoman DEMİRTAŞ Bu projenin başında kreatif direktörlük görevini üstlenmiş durumda.


Logo tasarımı için babalogo tarafından belirlenmiş olan 1.500 TL fiyat, sunulan çalışmanın tümü için ve aynı zamanda ticari bir işletmenin kimliğinin oluşturulma süreci olarak ele alındığında çok ekonomik bir rakamdır. Gerçek bir logo tasarımı süreci, bu alanda profesyonel olarak hizmet veren dolayısıyla profesyonel bir bakış açısına, çeşitli deneyimlere ve bilgi birikimine sahip kişiler tarafından yapılabilir. Logo tasarımları programlar tarafından değil, alanında uzman ve programları üst düzeyde kullanmaya yetkin tasarımcılar tarafından yapılır.


Logo Tasarımı Yaptırmak Ne Kazandırır


Logo tasarım, işletmenizin ticari kimliğinin oluşturulmasının yanında, markalaşma sürecinizin de başlaması anlamına gelir. Markalaşan bir ticari faaliyet, doğru hamlelerle sadece Türkiye’ de değil, dünya üzerinde de rekabete ve başarıya hazır olması gereken bir süreci de başlatmış olur. Bu kapsamda ele alındığında, bir ticari faaliyetin kimliği olan logonun üzerine düşen görev çok zorludur. Bu aşamaya ulaşmış bir markanın logosundan, reklamlarda başarılı olması, algı oluşturması ve ayırıcı özelliklere sahip olması beklenir. Bu beklentilerin önceden görülerek hazırlanması ve iddialı bir logoya sahip olmak, ticari faaliyetinizin ciddiyetinin, herkese ilan edildiği bir göstergesidir. Logo tasarımlarının en ciddi boyuta ele alınması önemlidir.


Profesyonel logo tasarımı gerçekleştiren Babalogo adlı kurumumuz ile irtibat kurmak isteyenler, babalogo.com isimli internet adres ziyaret edebilir. WhatsApp ve sabit telefon numaralarımız ise aşağıdaki gibidir:

WhatsApp: 0532 368 13 56
Telefon: 0850 840 56 46


YORUMLAR

  • 0 Yorum