Link Kısaltma

Link kısaltma işlemi uzun karmaşık linklerin aynı sayfa için daha kısa linkler hazırlanması ile olmaktadır. Buna hiperlink tekniği de denilmektedir. Link kısaltma servislerinde http yönlendirme tekniği kullanılmaktadır. Bu sayede uzun linkler kısaltılarak kullanıcı ile buluşturulur.

Link Kısaltma
11 Ocak 2020 - 08:00


Link kısaltma işlemi uzun karmaşık linklerin aynı sayfa için daha kısa linkler hazırlanması ile olmaktadır. Buna hiperlink tekniği de denilmektedir. Link kısaltma servislerinde http yönlendirme tekniği kullanılmaktadır. Bu sayede uzun linkler kısaltılarak kullanıcı ile buluşturulur.
Kısaltılan linkler linki oluşturan kişiler tarafından yönlendirilen sayfaya gitmenizi sağlar. URL yapılarının sunamadığı fakat link kısaltma servislerinin bizlere sunduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajları sıralayacak olursak;

  • Linkler internet dünyasında her zaman kullanılmazlar. Bunun yanında kitaplar, dergiler gibi basılı yayında da kullanılabilmektedir. İnsanlara çok uzun linkler sunmak estetik açıdan pek de iyi görünmez. Birde bu linkler çok uzun olduğundan insanlar yazmakta zorlanabilirler. Link kısaltma servisleri kullanılarak bu linkler estetik bir yapıya kavuşturulabilirler.
  • Son zamanlardaki teknolojiler kısa linkleri tek bir karakter olarak kabul etmektedir. Ama durum her zaman bu şekilde değildi. Bazı sosyal mecralarda karakter limiti bulunmaktadır ve uzun linkler bu karakterlerin düşmesine sebep olur. Bu sebeple kısa linkler kullanmak oldukça avantajlı olacaktır.
  • Kısaltılmış link kullanmak insanlar açısından daha kolay olmaktadır. Ayrıca bu linkler tek bir metin dosyasına rahatlıkla sığdırılabilir. Böylece insanların işleri de kolaylaştırılmış olur.
  • Eğlence dünyasında da kısaltılmış linkler oldukça fazla kullanılmaktadır. Kısa linkler kullanıcıların merakını arttırır ve daha çok tıklanma sağlanmış olur.
  • Link kısaltma servisleri kısaltılan linklerin analizlerini yapmaktadır. Oluşturulan linke kaç kişinin tıkladığı, nereden ve hangi cihazla tıklandığı analiz edilmektedir. Link servisleri bu kolaylığı insanlara sağlamaktadır.
  • Link servislerinin hala kullanılıyor olmalarının sebebi para kazandırmaları ve kazanmalarıdır. Link kısaltma servisleri kısa linkler ile kullanıcıyı bir sayfaya yönlendirir. 5 saniyelik geri sayımdan sonra hedef sayfaya ulaşırsınız. Bu sayede hem link kısaltma servisleri hem de link kullanıcıları para kazanmaktadır.
Nasıl Para Kazanılır?
Geniş kitlelere hitap eden sosyal medya hesabınız ya da internet hesabınız varsa bu hesaplar link kısaltma ile sizlere para kazandırabilir. Link kısaltma servisleri avantaj sağlamasının yanında para da kazandırmaktadır. Link kısaltma servisleri reklamları linklerin sonuna kısaca eklerler. Böylece linke tıkladığınızda reklam sayfasına yönlendirilirsiniz. Geri sayımdan sonra reklamı geç butonuna tıklayarak hedef sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu başarılı bir yönlendirmedir ve kullanıcılara para kazandırır.
Para kazanmak için seçeceğiniz link kısaltma servisini iyi bir şekilde araştırmanız oldukça önemlidir. Ödemelerin sorunsuz yapıldığı ve gecikmelerin olmadığı servisler daha iyi olacaktır. Link kısaltma servisinde sorun oluşursa sizin linkinizde de sorun oluşur ve bu durumda para kazanamazsınız. İnternet sitenize linki eklediğinizde servis kapalı ise linkinize ulaşılamaz. Bu durumda da para kazanamazsınız.
Link kısaltma servisleri başarılı olan yönlendirmeler için kullanıcılara ödeme yapmaktadırlar. Bu durum her servis için farklılık gösterebilmektedir. Bazı firmalarda sınırlar çok düşük iken bazı firmalarda para çekme sınırı yüksek olabilir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum