Lenf Drenaj Ödem Tedavisi

Lenf Drenaj Ödem Tedavisi

Editor: tufan
20 Haziran 2018 - 14:43 - Güncelleme: 19 Kasım 2018 - 23:06

 

 

 

            Vücut için en zararlı durumlardan biri fazla ödem oluşmasıdır. Bu pek çok bakımdan hayatımızı ve vücudumuzun işleyişini olumsuz yönde etkiler. Öyle ki vücudumun sahip olduğumuz kilo miktarından daha fazla görünür. Zamanla aşırı ödem olan bölgelerde özellikle morarma ve şişme meydana gelir. Bu tarz sorunlar için geliştirilen özel tedavi yöntemlerinden biri olan lenf drenaj ödem tedavisi ile vücutta biriken fazla ödem vücuttan atılarak yerine besin taşıması sağlanıyor. Bu tedavinin etken olmasını sağlayan tedavide vücuda beyaz kan dolaşımının gerçekleştiriliyor olmasıdır.

 

 Lenf Drenaj Ödem Tedavisi Nasıl Uygulanır?

 

            Bu tedavide her hangi bir lazer ışını veya ilaç kullanımı söz konusu değildir. İşin özünde lenf drenaj ödem tedavisi bir tür masaj yöntemidir. Özel olarak geliştirilen ve lenf drenaj masajı olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde vücutta ki fazla ödemin atılması sağlanır. Tedavinin uygulanma süreci 20-25 dakika gibi oldukça kısa sürede tamamlanır.

 

            Sonraki seanslar kişiden kişiye değişerek ortalama 2 veya 3 gün sonra tekrarlanmaktadır. İşlemin en güzel tarafı, tedavi uygulanırken her hangi bir acı hissinin kesinlikle oluşmaması ve isterseniz tedavi sürecinde rahat rahat kitap bile okuyabiliyor olmanız. Lenf drenaj ödem tedavisi bölgesel bir tedavi yöntemi değildir yani aynı anda vücudun tamamına etki eden bir sistemle uygulanır. Bu tedavi yalnızca şeker ve tansiyon hastalarında, kemik erimesi rahatsızlığı olan hastalar da ve hamilelerde sakıncalı bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle doktor kontrolünde uygulanmalıdır.

 

 Lenf Drenaj Ödem Tedavisi Hangi Rahatsızlıklar İçin Kullanılır?

 

            Adından da anlaşılacağı üzere en birincil olarak vücutta ki fazla ödemden kurtulmak için kullanılır. Bunun yanı sıra ödemle birlikte vücut için zararlı olan toksinlerin vücuttan atılmasında, zayıflama sürecinde yardımcı olmak adına ve son olarak özellikle hamilelik döneminde oluşan varislerin iyileştirilmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

 

 Lenf Drenaj Ödem Tedavisinin Riskleri ve Yan Etkileri

 

            Tedavi yönteminde bugüne kadar uygulanan hastalar da her hangi bir yan etki görülmemiştir. Bu nedenle hiç bir riski bulunmamaktadır. Sadece yukarıda sayılan durumlar ve hastalıklar söz konusu ise mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?