Kuru Ciltleri Nemlendirme

Yüzünüzün etrafında yağlı bir cilde sahip olma eğiliminde iseniz, yüzünüzde su bazlı bir nemlendirici ve diz, el ve dirsek gibi daha kuru alanlarda yağ bazlı bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz farmasi nemlendirici ürünü yağsız olarak etiketlenmeli ve suyu ilk bileşenlerden biri olarak listelemelidir.

Kuru Ciltleri Nemlendirme
26 Ağustos 2019 - 10:39
Reklam

Yüzünüzün etrafında yağlı bir cilde sahip olma eğiliminde iseniz, yüzünüzde su bazlı bir nemlendirici ve diz, el ve dirsek gibi daha kuru alanlarda yağ bazlı bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz farmasi  nemlendirici ürünü yağsız olarak etiketlenmeli ve suyu ilk bileşenlerden biri olarak listelemelidir.

Retinol içeren ürünler cildinizin kurumasına neden olabilir, bu nedenle yumuşak bir preparat seçin ve ilk başta çok az kullanın. Gece krem uygularken miktarını daha çok alabilirsiniz.

Vücudunuzda Deneyin

Muhtemelen, kendiniz ve cildiniz için uygun bir nemlendirici bulamadan önce birkaç farklı seçeneği denemeniz gerekir. En çok seveceğiniz bir ürüne karar verene kadar farmasi üyelik sonrası tester talebinde bulunarak çeşitli ürünlerden küçük şişeler almak en iyisi olabilir.

Denemek istediğiniz, merak ettiğiniz herhangi bir üründe tester seçenekleri olup olmadığına bakın. Bu seçenek fazla kullanamayacağınız losyonları çöpe atmanızı önler.

Güneş kremi olarak da iş gören bir nemlendirici satın almayı hedefleyin. Cildinizi güneşten korumak, özellikle kuruluk ya da çatlama tehlikesi varsa son derece önemlidir. Birçok nemlendirici güneş koruyucu içerir ve farmasi kayıt işlemi ile çok daha uygun fiyatlarla alınabilir.

Nemlendirici Kullanımı

Duştan çıkarken nemlendirici uygulayın. Sıcak bir duştaki su, cildinizdeki bazı yağları giderir. Duştan çıktıktan sonra seçtiğiniz nemlendiriciyi uygulayarak, bacaklara, dizlere, ellere ve kuruluğa yatkın diğer bölgelere özellikle dikkat ederek bu ürünleri daima kullanın.

Zeytinyağı veya shea yağı içeren kremler veya merhemler kullanın. Gün boyunca gerektiği kadar kullanın. Nemlendiriciyi gerektiği gibi uygulamalısınız.

Daha ağır kremler kullanırken bazı önlemleri alın. Genelde, daha fazla yağ kuruluğu olmadıkça, daha ağır yağ bazlı kremler yüzünüzde kullanılmamalıdır. Bu, gözenekleri tıkayabilir ve sivilce oluşumuna neden olabilir.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum