Kredi Notum Neden Sıfır

Kredi Notum Neden Sıfır

Kredi Notu Yükselir Mi?

Editor: ajans
06 Aralık 2018 - 14:42


Kredi Notu Yükselir Mi?


 


            Kredi notunu olmaması yada düşük olması bankalarla yapılan işler açısından engel teşkil etmektedir. Kredi notu tüm bankaların bilgisi dahilinde olmaktadır. Kişilerin bankadan kredi kartı alması bile buna bağlıdır. Kredi notu düşük olanlara kredi kartı verilmemektedir. Bunun yanında bireysel ve ticari kredi ihtiyacı sonucu yapılan başvurular olumsuz şekilde yanıtlanmaktadır. Bankalar kredi notu düşük olanları güvenilmez şekilde değerlendirmektedir. Bu yüzden kredi notunun düşmemesine öze göstermek gerekmektedir.


 


 Kredi Notu Niçin Düşer?


 


            Bazı kişilerin kredi notu sıfırdır. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Eğer daha evvel bankalarla herhangi bir para alışverişi yapılmamışsa kredi notu sıfırdır. Kredi notu işlem yaptıkça oluşur. Daha önce herhangi bir bankada mevduat hesabının olmaması, otomatik ödeme talimatı olmaması veya yatırım işlemlerinin yapılmaması kredi notunun sıfır olmasına neden olur. Kredi notum neden sıfır sorusunun başka yanıtları da bulunmaktadır. Ayrıca kredi kartı ve alınan kredilerin ödemelerinin gecikmesi, faize binmesi ve icralık duruma gelmesi kredi notunu düşürmektedir.


 


 Kredi Notu Nasıl Yükselir?


 


            Kredi notu sıfır olanlar notunu yükseltebilir ancak bu zamanla olmaktadır. Bankaya hemen bir mevduat hesabı açmak gerekir. En az altı ay kadar bankada para biriktirmek olumlu sonuç almada etkili olur. Ayrıca bankaya otomatik ödeme talimatı ile faturalarını zamanını geçirmeden ödemek gerekmektedir. Bankalara borç varsa en kısa sürede kapatılmalıdır. Kredi kartı var ise zamanında ödemesi yapılmalıdır. Ödemeler zamanında yapılırsa kredi notu yükselmektedir.

Detaylı bilgiye https://bankauzmani.net 'den ulaşabilirsiniz.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı