Kredi Kartınız ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Kredi Kartınız ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Türkiye'de kredi kartı kullanımı her geçen gün artış gösteriyor.

Editor: Van Haber
10 Ocak 2019 - 11:48

Türkiye'de kredi kartı kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Bankaların en popüler hizmetleri arasında yer almakta olan kredi kartları ile ilgili pek çok bilgiyi sizlere sunmakta olan Dünya Para ekibi doğru bir kredi kartı kullanımı ile ilgili faydalı bilgiler sunuyor. Kredi kartı kullananlar veya kullanmaya yeni başlayacaklar için bilinmesi gereken temel bilgileri aktaran Dünya Para ekibi aynı zamanda doğru bir kredi kartı kullanımı için nelere dikkat etmeniz gerektiğini de aktarıyor. İşte kısa kısa Dünya Para ekibi tarafından hazırlanan kredi kartı ile ilgili bilinmesi gerekenler;

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak ve Kapatmak

İnternet üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık işlemlerinin her geçen gün artması ile birlikte bankalar zorunlu olarak tüm kartları internet alışverişine kapatmış ve isteyenler tekrar açabilmektedir. Dünya Para ekibi öncelikle sizlere kredi kartınızı internet alışverişlerinize nasıl açabileceğinizi ve sonrasında da kapatabileceğiniz konusunda tüm bankalar hakkında bilgiler sunuyor.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirmek

Kredi kartının hesap kesim tarihi ödemelerin düzenli olarak gerçekleştirilebilmesi için önemli bir detaydır. Genellikle kredi kartı kullanıcıları ilk kredi kartı alır iken belirledikleri hesap kesim tarihini değiştirebileceklerini bilmiyor. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı hesap kesim tarihinizi değiştirmek istiyorsanız bu konuda Dünya Para ekibi tarafından verilen bilgiler doğrultusunda hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Erteleme

Eğer kredi kartınızın dönem borcunu ödeyemeyecek durumdaysanız bunun kredi notunuza olumsuz etki etmemesi için borç erteleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Önceleri bankalarda bu seçenek bulunuyor iken şimdi ise tüm bankalar kredi kartı borcu erteleme seçenekleri sunuyor. Borç erteleme nedir, nasıl yapılır ve borç erteledikten sonra nelere dikkat edilir merak ediyorsanız Dünya Para'yı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartı Kaybolduğunda ve Çalındığında Ne Yapılmalıdır?

Şüphesiz ki kimsenin başına gelsin istemiyoruz. Ancak kredi kartınızı kaybettiyseniz veya çalındı ise hızlı bir şekilde bankanız ile görüşerek kartınızı kapattırmanız gerekiyor. Bankalar ile görüşmek için en hızlı iletişim bilgilerini Dünya Para ekibi sizler için bir alanda toplamış durumda. Kredi kartı kaybolursa veya çalınırsa ne yapılmalıdır konusunu detaylı olarak incelemenizi öneririz.

Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dünya Para ekibinin özellikle üzerinde durmakta olduğu konu ise kredi kartının doğru kullanımı ile alakalı. Kredi kartının yanlış kullanılmasından dolayı her yıl milyonlarca kişi haciz sorunları yaşamakta ve borçlar ile uğraşmaktadır. Bu yüzden kredi kartınızı kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, harcama planı ve ödeme planı hakkında bilginiz yok ise öğrenmek için hemen Dünya Para'yı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Tuşba'da 'İplerler Hayata Bağlandılar'
Tuşba'da 'İplerler Hayata Bağlandılar'