Kıl Dönmesi Apsesi

Kıl dönmesi, çeşitli nedenlere bağlı olarak zamanla kendisini gösterebilen ve günlük yaşantıyı da olumsuz etkileyen hastalıklardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

Kıl Dönmesi Apsesi
13 Temmuz 2019 - 15:31

                Kıl dönmesi, çeşitli nedenlere bağlı olarak zamanla kendisini gösterebilen ve günlük yaşantıyı da olumsuz etkileyen hastalıklardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

Pilonidal Sinüs tıbbi ismi ile tanınan bu hastalığın tedavi süreci son derece çeşitlidir. Kıl dönmesi birçok farklı noktada kendisini gösterebilir. Tabi ki hastalığın son durumu dikkate alınarak inceleme yaptığımızda tedavi yöntemi de yine kıl dönmesinin durumuna göre şekillenebilir.

Kıl Dönmesi Nasıl ve Vücudun Hangi Bölgelerinde Olur?

                Kıl dönmesi, halk arasında da bilindiği üzere en yoğun olarak kuyruk sokumu bölgesinde görülmektedir. Bu bölgede ki sürekli hareketlilik ve dolayısı ile kıl oluşumu nedeni ile dönme ve akabinde apse riski de ciddi anlamda ön plana çıkar.

Bunun dışında yüz bölgesinde, kasık ya da koltuk altı gibi kısımlarda kıl dönmesi ciddi anlamda meydana gelebilir.

Genel itibari ile kıl dönmesi oluşumundaki senaryolar bellidir. Deri altında ki gözeneklerde kıl birikimi ve bu kılların zaman içerisinde apseye neden olması, bu sorunun en ciddi nedenleri arasında görülür.

Kıl Dönmesi Tedavisi

                Mikro Sinüsektomi, günümüzde kıl dönmesi için en ideal ve iyileşme süreci en hızlı tekniklerden birisidir. BASCOM ameliyatı adını verdiğimiz tedavi sürecine alternatif olarak ortaya çıkmış ve beraberinde son derece ideal hale gelmiştir.

Mikro Sinüsektomi ile kıl dönmesi tedavisi, 2 cm alanda yapılan son derece küçük bir kesi sonucunda  cilt altında toplanmış kıl toparlanmasının alınması üzerine kuruludur. Mikro Sinüsektomi operasyonunda ki bilmeniz gereken en önemli avantaj ise 10 dakika dahi sürmeyen bir operasyondur ve BASCOM yöntemine nazaran iz görülmez.

Mikro Sinüsektomi operasyonunda aynı zamanda herhangi bir narkoz hali olmaksızın kıl dönmesi tedavisi yapılır. Aynı zamanda hastanede yatmaksızın çok kısa bir zaman dilimi içerisinde normal yaşantınıza geri dönersiniz. Operasyon sonrasında ise pansuman gerekmez. Bu uygulamayı yapmış olduğumuz bölgede ise kıl dönmesinin tekrarlama riski son derece düşüktür.

Hastalarımız için önerdiğimiz bu yöntemde aynı zamanda kıl dönmesi sorununa neden olan tüm nedenleri çok daha kolay bir şekilde anlayıp çözme şansına sahip olabiliyoruz.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00

 

Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

YORUMLAR

  • 0 Yorum