Kendine Ölmüş Süsü Veren Firari Genci Babası Ele Verdi

Adana’da cezaevinde cezasını çekerken firar eden Ahmet Bedircan, yakalanmamak için kendine ölü süsü verdi

Kendine Ölmüş Süsü Veren Firari Genci Babası Ele Verdi
25 Nisan 2019 - 22:22

Adana’da cezaevinde cezasını çekerken firar eden Ahmet Bedircan, yakalanmamak için kendine ölü süsü verdi. Yakınlarına rica ederek sosyal medya hesaplarından sanki vefat etmiş gibi yorum yapmalarını ve kendisi için cenaze düzenlemelerini istedi.

Sosyal medyada sanki yaralanmış ve vefat etmiş gibi fotoğraflar çekerek bunun yayılması için çalışmalar başlatan firarı aklına koyduğu planını gerçekleştirmeyi başarmış olsa da yakalanmaktan kurtulamadı. Polislerin peşine düşmemesi için böyle bir karar veren firarının bu durumuna babası daha fazla tanık kalamadı ve oğlu için polise başvurdu.

Bir süredir uyuşturucu ticareti, hırsızlık ve kasten adam öldürme suçlarından ceza alarak hapis yatan Bedircan’ın tahliye olmasına daha vardı. Daha fazla hapis yatmak istemeyen Bedircan’ın aklına bir plan geldi. Önce firar etti sonrasında ise tüm arkadaşlarının aracılığı ile vefat ve başsağlığı ilanının sosyal medyada hızlıca yayılmasını sağladı.

Bu durumdan habersiz olan baba, çocuğunun acılı haberini alarak Adana’ya geldi. Cenazenin düzenleneceği adrese giderek son görevini yapmak isteyen baba oğlunun cenazesini göremeyince ölümün sahte olduğunu anladı. 6 gündür oğlundan haber alamayan acılı baba oğlumdan haber alamıyorum diyerek polise başvuru yaptı.

Babanın kayıp ihbarı ile aranmaya başlanan firarı, üzerinde sahte kimlik ile yakalandı. Israrla kendisinin Bedircan olmadığını iddia eden şahsa yapılan parmak izleri sonucunda kişinin Ahmet Bedircan olduğu anlaşıldı. Durumun ortaya çıkması ile parmaklıklar ardına gönderilen Bedircan’ın yapmış olduğu bu sahte ölüm ilanını, babasının kayıp ihbarı ortaya çıkarmış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum