Kayseri Aile Hukuku

Kayseri Aile Hukuku
03 Mart 2020 - 22:03

Kayseri Avukat, Kayseri ve çevre illerde hizmet vermektedir. Bünyesinde çalışan avukatların bilgi birikim ve tecrübeleri ile konularında uzman avukatlardır. Birr Hukuk hızla büyüyen kadrosu ile bütün dava türlerinde hizmet vermektedir. Son dönemde artan davalarda ceza davaları ve boşanma davalarından dolayı Kayseri Boşanma Avukatı önem kazanmıştır. Bu davalarda detayların önemli olduğu vurgulanmaktadır. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında usul ve dava süreçleri farklıdır. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar duruşma sürecine katılmak zorundadırlar. Mahkeme huzurunda boşanmak istediklerini hür olarak beyan etmek zorundadırlar. Çekişmeli boşanma davalarında ise taraflar duruşmaya katılmak zorunda değillerdir. Vekil avukatların katılması yeterli olacaktır. Boşanma davalarında konular genel olarak velayet, iştirak nafakası, tedbir nafakası, tazminat gibi konuları içermektedir.

Kayseri Hukuk Bürosu, müvekkillerinin davaları için alabilecekleri iyi faydalı sonucu almasını amaçlamaktadır. Aramalarda özellikle Kayseri bayan avukat olarak arandığında büromuzdan hizmet alabilirsiniz. Kayseri Ceza Avukatı olarak özellikle uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti, cinsel istismar, dolandırıcılık ve hırsızlık gibi suçlar bilgi birikim ve tecrübeye sahibiz. Bu tür davalarınız ile ilgili Kayseri avukatlık bürosu olarak avukatlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ceza davaları uzun süren davalardır. Bu davalarda detaylar önemlidir. Davadaki sanık sayısı, bilirkişi raporları, mahkemelerin yoğunluğu gibi nedenler dava sürecinin uzun olmasına neden olan faktörlerdir. Bu davaların avukatlık ücretleri diğer davalara göre fazladır. Nedeni ise avukatın harcayacağı mesai ve usullerin farklı olmasıdır.

Bu ücretler hakkında Kayseri Barosu her sene başlangıcında avukatlık ücretleri hakkında yayın yapmaktadır. Bunun yanında miras avukatı, işçi ve işveren avukatı, tanıma tenfiz, Kayseri icra avukatı olarak hizmet vermekteyiz. Özellikle icra takiplerinde vatandaşlarımızın özel bir avukat ile çalışmaları önerilmektedir. İcra takip işlemleri ilamlı icra takibi ve ilamsız icra takibi olarak iki şekilde yapılmaktadır. İlamlı icra takibinde mahkeme ilamı ile icra takibi başlatılır. İlamsız icra takibinde mahkeme ilamına gerek yoktur. İcra takip işlemleri icra müdürlüklerinde yapılmaktadır. Bunun yanında miras davaları da detayları önemli olan davalardır. Kayseri miras avukatı olarak bu tür davalarda hizmet vermekteyiz.
 
Miras davaları uzun süren davalardır. Bilirkişi raporlarının hazırlanması, mahkemelerin yoğunluğu, tarafların hukuki şartlarda anlaşamaması gibi konular dava sürecini uzatmaktadır.

short haircuts

YORUMLAR

  • 0 Yorum