Kaynakçı Elbisesi

Kaynakçı Elbisesi
11 Eylül 2019 - 02:32

Kaynakçı elbisesi ülkemizde bulunan sanayi sektörü ve kaynak işleri ile birlikte oldukça sık kullanılan bir koruma malzemesi olmaktadır. Kaynakçıların kendilerini koruması için gerekli olan bu elbise birçok sektör içerisinde de kullanılmaktadır. Sadece kaynak işlerinde kullanılmayan bu elbise her türlü yanma gibi tepkimelere dayanıklı olarak hiçbir şekilde yırtılma sorunu da yaşamamaktadır. Üretimsel olarak her türlü testten geçen ve kaliteli malzemelerden üretilen kaynakçı elbisesi fiyat olarak da uygun değerlerde olmaktadır. İşletme sahipleri bu anlamda sıkıntı çekmeden işçilerine bu elbiseyi sorunsuz bir şekilde alabilmektedir. Böylelikle iş güvenliği oldukça sağlanarak hiçbir şekilde iş kazasına yol açılması önlenmektedir.

Köpük nitril eldiven çeşitleri günümüzde oldukça fazla bulunmaktadır. Her iş alanı için özel olarak üretilen bu koruma eldiveni piyasa içerisinde uzun yıllardır bulunmaktadır. İşçilerin ellerini koruyan bu eldiven teknolojik olarak son gelişmeleri kullanmaktadır. Yapı malzemesi olarak kullanılan madde ile kesinlikle yanmayan ve yırtılmayan bir doku elde edilmektedir. Bu doku eldiveni uzun yıllar boyunca kullanmayı da sağlamaktadır. Böylelikle kısa süreler içerisinde kullanılamaz hale gelmeyen eldiven oluşabilecek herhangi bir masraftan da kaçınılmasını sağlamaktadır. Sektörde mikro köpük nitril eldiven olarak da geçen bu koruma eldiveni işçilerin kaynak işleri gibi daha birçok işte koruma sağlamasına yaramaktadır. İşçilerin sağlıklarını uzun bir süre boyunca koruyabilmektedir.

Kaynakçı kıyafeti kaynak işçileri için olmazsa olmaz koruma malzemelerindendir. Kaynakçılar bu elbiseyi kullanmaz ise yıllar boyunca kaynak işleri ile vücutlarında geri dönülemez hasarlar bırakabilmektedirler. Özellikle vücudun dışına ciddi yanıklar bırakan kaynak işi eldiven kullanılmazsa oldukça kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu anlamda kaynak işçileri kendi sağlıklarını korumak için bu koruma kıyafetlerini ihmal etmemelidirler. Mikro köpük nitril eldiven ve kaynakçı kıyafetleri bir kaynakçı için olmazsa olmaz korumalardır. Çalışılan işletmenin sahibi kaynak işçilerine bu korumaları sağlamak zorundadır. Aksi halde işçiler ciddi rahatsızlanmalar yaşayabilmektedir. Böyle bir iş kazasının ortaya çıkmasını istemeyen işletme sahipleri de ekonomik bir şekilde bunları sağlamaktadır. İşçiler de tamamen sağlıklı koşullar altında kaynak işlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmektedirler.

Kaynak: SEO 

YORUMLAR

  • 0 Yorum