Kaymakam Yücel’den Muradiye Şelalesi projesi açıklaması

Kaymakam Yücel'den Muradiye Şelalesi projesi açıklaması

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Harun Yücel'den Muradiye Şelalesi projesi ile ilgili açıklama.

Editor: Van Haber
24 Eylül 2018 - 14:45

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili/ Harun Yücel'den yapılan açıklamada "Muradiye Şelalesi projemiz ile ilgili son günlerde bazı basın ve yayın organlarında asılsız haberler yer almaktadır. Haberlerin yanı sıra bazı köşe yazarları da ağaç kesiminin yapıldığı ve doğal yapıya zarar verildiği yazılmaktadır. Bu haberlerin tamamen asılsız olduğunun bilinmesini isteriz.

Söz konusu projemiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü tarafından onaylanmıştır. Dolayısıyla şelalenin doğal yapısına dokunulmayacaktır. Ayrıca var olan ağaç ve bitki örtüsüne katiyen el değmeden proje gerçekleştirilecektir. Bir tek ağaca bile dokunulmadığı gibi 13 bin adet yeni ağaç dikimine de başlanılmıştır.

Projemizde yapılan imalatlarımız beton malzemeler içermemekte olup, doğal yapıya uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır.

Bazı haberlerde ve köşe yazılarında 49 yıllığına kiraya verildiği iddiaları da gündeme getirilmiştir. Bu iddia da tamamen asılsızdır.

Daha önce bir mezbelelik olan ve çöp yığınlarının bulunduğu bir yer olan Muradiye Şelalesi’ne hak ettiği değeri veriyoruz.'' ifadeleri kullanıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanspor İçin Biraraya Geldiler
Vanspor İçin Biraraya Geldiler
Gürpınar’daki husumetli iki mahalle barıştı
Gürpınar’daki husumetli iki mahalle barıştı