Kaymakam Çiçekli’den ‘Külliye’ müjdesi

Kaymakam Çiçekli’den ‘Külliye’ müjdesi

Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, eski Yün İplik Fabrikasının yerinin yeni Edremit Belediyesi külliyesinin yapımı için tahsis edildiğinin müjdesini verdi. 

Editor: Van Haber
10 Ekim 2017 - 15:19

Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, eski Yün İplik Fabrikasının yerinin yeni Edremit Belediyesi külliyesinin yapımı için tahsis edildiğinin müjdesini verdi. Edremit’te yaptığı projeler ve hizmetlerle adeta ilçeye çağ atlatan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Edremit Belediyesi yeni hizmet binasının yapılacağının da müjdesini verdi. Müjdeyi sosyal medya aracılığı ile duyuran Kaymakam Çiçekli, “2014 Büyükşehir Yasası ile beraber Edremit 12 bin nüfuslu küçük bir ilçeden 122 bin nüfuslu metropol bir ilçeye dönüştü ve Van’ın bazı mahalleleri Edremit’e bağlandı. Bu da coğrafi olarak sahile paralel ince uzun bir ilçe ortaya çıkardı. Şu anki belediyenin, kaymakamlığın ve diğer kurumların yerleşimleri Fırat, Şabaniye, Eminpaşa ve Süphan mahallelerine uzak kaldı. Bu mahallelerimizde toplam 65 bin vatandaşımız yaşamaktadır. Fırat Mahallemizden belediyemize gelmek isteyen bir kardeşimiz 3 vasıta değiştirmek zorunda kalmaktadır” dedi.


Büyükşehir Yasası ile birlikte bu yeni durumun kamu hizmeti üreten binaların daha merkezi bir noktada olması zorunluluğunu ortaya çıkardığını da sözlerine ekleyen Kaymakam Çiçekli, “Bundan dolayı bizlerde bu yeni duruma ayak uydurarak, eski Yün İplik Fabrikası olarak bilinen yeri ki burası eski Edremit ile yeni Edremit’e bağlanan mahallerin ortasında kalmaktadır. Tüm kamu hizmetlerimizin planlanacağı bir külliye şeklinde projelendirdik ve ilan ettik. Hamdolsun ki tahsisini başardık. Tahsisin yapılması konusunda başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Maliye Bakanımıza, İçişleri Bakanımıza ve ilgili tüm bürokratlarımıza Edremitliler adına gönülden teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah en kısa sürede burada yapmayı planladığımız hizmet binalarımızı da hayata geçireceğiz. Sizlere bu husus ile ilgili söz verip sözümüzde durabildiğimiz için çok mutluyum. Rabbim bizleri sizlere mahcup etmesin inşallah” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Murat
  1 yıl önce
  Edremite boyle güzel bir hizmetin gelmesi bizi sevindirir
 • KANE
  1 yıl önce
  Atıf beyin yüzünde nur var yemin ederim.Böylesine bir hizmet adamı ayakta alkış***ır
 • Fadile er
  1 yıl önce
  Sayın kaymakamım Atıf bey Allah sizden razı olsun gerçekten çok iyi hizmetleriniz var.Bu milleti severek iş yapanları bu millet hep baş tacı etmiştir.İnanıyorum ki sizde Van için Edremit için en iyisini yapacaksınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erciş'te Festival
Erciş'te Festival
Van'da çaya düşen lise öğrencisi kayboldu
Van'da çaya düşen lise öğrencisi kayboldu