Kaporta Göçük Düzeltme Hizmeti

Kaporta Göçük Düzeltme Hizmeti

Araçlar hem yatırım hem kullanım amacı ile alınan önemli eşyalardır. Bu sebeple de kullanırken özen göstermek gerekmektedir.

Editor: Ahmet Şahin
30 Ekim 2018 - 01:17 - Güncelleme: 30 Ekim 2018 - 16:07

 

             Araçlar hem yatırım hem kullanım amacı ile alınan önemli eşyalardır. Bu sebeple de kullanırken özen göstermek gerekmektedir. Uzun süreli verimli bir kullanım için araçların düzenli bir şekilde bakıma götürülmesi gerekir. Aksi durumlarda hem yaşanan ufak problemler hem de hava koşulları dolayısıyla oluşan hasarlar sebebi ile aracın değeri düşer, kullanımı ise zorlaşır. Hava koşullarından özellikle dolu yağışında aracı birçok yerinde göçük meydana gelebilir. Bunlar aracın değerini düşürür ayrıca kötü bir görüntü ortaya çıkmasına sebep olur. Bu gibi durumlarda kaporta göçük düzeltme işlemi uygulanarak aracın değer kaybı yaşaması önlenir ve boyasız bir şekilde göçük düzeltilir.

 

 Kaporta Göçük Düzeltme Faydaları

 

            Araç bakımı yapılırken vuruk ve göçük gibi alanların düzeltilmesi pek çok açıdan faydalıdır. Öncelikle aracın değer kaybı yaşaması önlenmiş olur. Araç için yeniden ikinci el satış düşünülüyor ise bu oldukça önemli bir detaydır. Bir diğer önemli kaporta göçük düzeltme işlemi faydası ise, aracın orijinalliğinin bozulmuyor olmasıdır. Araç bu işlem sırasında orijinal halinden bir şey kaybetmez aksine önceki görüntüsüne yeniden kavuşmuş olur. Aracın kaporta göçük düzeltme işlemi ile onarılmasının bir faydası da daha iyi bir kullanım sunmasıdır. Aracın iyi görünmesi ve eski halini koruması daha verimli bir kullanım açısından da oldukça önemlidir.

 

 Hangi Durumlarda Kaporta Göçük Düzeltme Kullanılmamalıdır?

 

            Kaporta göçük düzeltme işlemi öncelikle göçüğün olduğu bölgeye çeşitli araçlar kullanılarak ulaşılması ile başlar. Sonrasında göçük masaj yolu ile eski haline getirilir. Bu işlem sırasında aracın orijinal hali bozulmaz ve boya kullanılmaz. Ancak kaporta göçük düzeltme işlemi başarılı bir şekilde uygulanması için öncesinde panele macun veya boya uygulanmamış olması gerekir. Yani daha önce vuruk olan bölgeye macun uygulanmış ise veya boyanmış ise bu işlemin yapılması tavsiye edilmez.

 

 

            Bunun sebebi ise kaporta göçük düzeltme işlemi yapılırken macunun veya boyanın kalması ihtimalidir. Bu işlem uygulanırken büyük ihtimalle macun veya boya kalkacaktır. Bu sebeple daha önce boya veya macun uygulanmış araçlarda kaporta göçük düzeltme işlemi yapılmamaktadır. Ancak bunun dışında her türlü araçta oluşan vuruklar için kullanılabilir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı