Kanada’da Dil Eğitimi

Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada’da Dil Eğitimi

Editor: ajans
04 Aralık 2018 - 17:30 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 - 22:48

Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülke Kanada’dır. Kanada’da dil eğitimi konusunda son zamanlarda oldukça tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Ekonominin uygun olması, yaşam giderlerinin az olması ve suç oranının düşük olması, öğrencilerin Kanada’yı seçmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda 2 resmi dili olan ülkede İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır.

 

Bütün bu noktalar, öğrencilerin Kanada’da dil eğitimi almasını sağlamaktadır. 2 dilin aynı anda öğrenilmesi öğrencilerin Kanada’yı neden tercih ettiğini bir kere daha ortaya koymaktadır.

 

Kanada, 1994 yılında Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en yaşanılabilir ülkelerin başında geliyor. Kanada’da çok fazla dil okulu bulunmaktadır. Bu da hükümetin dil okullarını sürekli denetlemesine yol açmıştır. Bölgedeki dil okulları en fazla Calgary, Montreal, Vancouver ve Toronto bölgelerinde bulunmaktadır. Eğer öğrenciler kalabalık bir ortamda eğitim görmek istemiyorsa, o zaman onlar için en doğru adres Kanada olacaktır. Dil okulu fiyatlarının özellikle İngiltere’ye göre daha uygun olması öğrencilerin Kanada’ya yönelmesinde önemli bir faktör olacaktır.

 

Kanada’daki Dil Eğitimi

 

Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin araştırdığı Kanada, eğitim konusunda öğrencilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Kanada’da dil eğitimi her bütçeye uygun olarak bulunabilir. Kanada’da İngilizce öğrenmenin birçok avantajı bulunmaktadır. İngiliz sınav sistemi olan IELTS ve Amerikan sınavı olan TOEFL sınav sistemlerinin Kanada’da bir arada bulunması bu avantajlardan sadece bir tanesidir. Kanada, öğrencilere sadece genel İngilizce değil, iş İngilizcesi, TOEFL, IELTS sınavları, Cambridge FCE ve CAE sınavlarına hazırlık programlarını sunmaktadır.

 

Göçmenliğe karşı açık bir tutumu olan ülke, vize konusunda çok titiz davranmaktadır. Bu da aslında bu ülkede suç oranının diğer ülkelere göre neden daha düşük olduğunu bizlere göstermektedir.

 

Kanada’da Dil Öğrenmek

 

Kanada’da dil öğrenmek için aslında pek çok nedeniniz var. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 

- Ülkenin 2 dili birden konuşması (İngilizce ve Fransızca)

 

- Ulaşım çok gelişmiştir. (Toplu taşımada öğrencilere büyük indirimler uygulanmaktadır)

 

- Ekonomisi son derece uygundur. (Konaklama ve eğitim kurumlarından çok uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz)

 

- Dil pratiği yapabilirsiniz.

 

- Halk dili aksansızdır. Burada eğitim gördüğünüz için, dil okullarınızın dışında halkla da iletişim kurarak dilinizi geliştirebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı