Kaçak kesim yapan barakalar kaldırıldı

Kaçak kesim yapan barakalar kaldırıldı

Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, hayvan pazarı yanında kaçak kesim yapan kasaplara ait barakalar yıkılarak kaldırıldı.

Editor: Van Haber
22 Aralık 2017 - 14:03

Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, hayvan pazarı yanında kaçak kesim yapan kasaplara ait barakalar yıkılarak kaldırıldı. Büyükşehir Belediyesi, daha önce alınan kararlar doğrultusunda kaçak hayvan kesimi yapılan yerlerde denetim ve yıkım işlemlerini sürdürüyor.

Bir süre önce eski hayvan pazarı yanında bulunan hijyen ve insan sağlığı açısından risk barındıran barakaları kaldıran Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri yeniden kesim yapan kasaplara yönelik operasyon yaptı. İpekyolu zabıtası ve emniyet güçlerinin de katıldığı operasyonda uyarılara aldırış etmeyerek kaçak kesim yapılan barakalar kepçe ile yıkılarak kaldırıldı. Hiçbir altyapısı olmayan, halkın sağlığını tehdit eden ve çevre-görüntü kirliliğine neden olan kaçak kesim yerlerine müsade etmeyeceklerini belirten Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, denetimlerin aralıksız olarak devem edeceğini söyledi. Sevinç, “Daha önce defalarca uyarmamıza rağmen, sağlıksız bir ortamda kaçak kesim yapılan barakaları bugün kaldırdık. Hem bu çirkin görüntüleri ortadan kaldırmak hem de insanların sağlıklı gıdaya ulaşması için denetimlerimizi aralıksız olarak sürdüreceğiz.

Vatandaşlarımız hayvan pazarı içinde hijyenik bir ortamda veteriner hekimler gözetiminde kesim yapan mezbahanemizi tercih ederek cüzi fiyatlarla kesim işlemini burada gerçekleştirebilirler” dedi. Sevinç, vatandaşların gördükleri usülsüzlükleri “ALO 153” zabıta ihbar hattına bildirmeleri konusunda duyarlı davranmaya davet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek