Kabine toplanıyor! Erdoğan'dan salgın için yeni 1 Temmuz kararları!

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki bakanlar kurulu toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın salgınla ilgili yeni 1 Temmuz kararlarını açıklaması bekleniyor.

Kabine toplanıyor! Erdoğan'dan salgın için yeni 1 Temmuz kararları!
29 Haziran 2020 - 21:52

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugünkü toplantıda yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecini ve 1 Temmuz'da atılacak yeni adımları belirleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak toplantıda 1 Haziran'daki normalleşmesinin ardından gelinen durum, hastalığın seyri, düşürülemeyen vaka sayısı ve olası ikinci dalga riski de detaylı ele alınacak.

BAKANLAR BİLGİLENDİRİLECEK
Yenişafak'ın haberine göre, bu kapsamda vakalarda yaşanan dalgalanma başta olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kabine üyelerine bir sunum gerçekleştirmesi planlanıyor. Koca'nın sunumunda artan vaka sayıları ve alınan önlemlerle ilgili değerlendirme yapması öngörülüyor.

NORMALLEŞME SÜRECİ VE ADIMLAR GÖZDEN GEÇECEK
1 Temmuz'da atılacak yeni adımlarla birlikte tüm normalleşme süreci ve hala atılmayan adımlar da gözden geçirilecek ve gerek duyulması halinde bazı yeni kararlar alınacak.

Toplantıda Almanya'nın Türkiye'ye gidişlere hala izin vermemesi, turizm sektöründeki durum ve önümüzdeki süreçteki beklentiler de değerlendirilecek. Ajanslar


YORUMLAR

  • 0 Yorum