İŞKUR TYP başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye’deki istihdamı arttıran ve vatandaşların iş sahibi olmasını sağlayan İŞKUR tarafından gerçekleştirilen TYP başvurularının sona ermesinin ardından İŞKUR TYP ilanlarına başvuran adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı.

İŞKUR TYP başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
06 Ekim 2019 - 18:27

İş sahibi olmak isteyenlerin ilk adresleri arasında İŞKUR geliyor. İŞKUR iş ilanları sayesinde de insanlar iş sahibi olma fırsatı yakalıyor. İŞKUR yayınladığı TYP ilanlarıyla iş arayanların iş sahibi olmasını sağlıyor. Son olarak yayınlanan İŞKUR TYP ilanlarına göre başvurular sona erdi. İŞKUR TYP ilanlarına başvuran adaylarda merakla başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı.

16-20 Eylül tarihlerinde İŞKUR TYP başvurularının başlamasıyla başvuru yapan adaylar başvurdukları ilanların sonuçlarını da yakından takip ediyor.

İŞKUR TYP SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İŞKUR TYP Toplum Yararına Programları kapsamında alınan personel alımı başvurularının bitmesi sonrasında sonuçlarda teker teker açıklanmaya başladı. İŞKUR TYP başvuru sonuçları bazı illerde açıklanırken yayınlanan ilanlarda verilen tarihlerde de diğer ilanların sonuçları açıklanacak.

İŞKUR TYP SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

İŞKUR'un Toplum Yararına Programları (TYP) ile iş sahibi olmak isteyen adaylar okullarda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Güvenlik, MEB Çevre Düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik alanlarında iş sahibi olarak görev yapacak. İŞKUR TYP ilanlarına başvuran adaylar, İŞKUR tarafından gerçekleştirilen TYP ilan sonuçlarına bulundukları şehirlerin il milli eğitim müdürlüğü internet adresi üzerinden ulaşabilirler.

İŞKUR TYP ADAYLARI NASIL SEÇİLİYOR?

İŞKUR TYP ilanlarına başvuran adayların seçiminde 3 ayrı sistem uygulanıyor. İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlara göre bu sistemlerin hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından tespit ediliyor.

- Noter kurası yöntemi,

- Liste yöntemi,
- Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi.

İŞKUR TYP HANGİ ALANLARDA UYGULANIYOR?

Çevre temizliği

Kamusal altyapının yenilenmesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması

Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması

Ağaçlandırma

Park düzenlemeleri

Vadi ve dere ıslahı

Erozyon engelleme çalışmaları

YORUMLAR

  • 0 Yorum