İskele Caddesi İle İlgili Önemli Karar

İskele Caddesi İle İlgili Önemli Karar

İskele Caddesi İle İlgili Önemli Karar

Editor: Van Haber
14 Haziran 2018 - 20:20

İSKELE CADDESiLE İLGİLİ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

İskele Caddesinde yapılacak çalışmalara da değinen Vali Zorluoğlu, "Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl İki Nisan Caddemizde bir düzenleme yaparak, bu caddemizi Van'ın 100. Kurtuluş yılında bambaşka bir havaya kavuşturduk. Gerçekten asfaltıyla, kaldırımıyla çiçeklendirilmesiyle, ağaçlandırmasıyla ve ışıklandırmasıyla Van'da İki Nisan Caddemiz gündem oluşturmuştu. Orası bir prestij caddesi olarak yeni lüks mekanlara kavuşmaya başladı ve bu süreç devam ediyor. Bundan sonra İskele Caddemizle ilgili bir talep geldi. İskele Caddesi Van'ımızın ve Türkiye'nin en uzun ve en düz caddelerinden bir tanesidir. Ama mevcut haliyle atıl bir vaziyette duruyor. Vatandaşlarımızdan ve oradaki esnaftan gelen talepleri de dikkate alarak bir çalışma yaptık. Bu kapsamda İskele Caddemizin tek yön olan kısmını çift yöne açıyoruz. Bu esnaf ve ekonomi bakımından çok daha faydalı olur ve büyük bir hareketlenme olur diye değerlendiriyoruz" diyerek sözlerini bitirdi. 

Projeyle kendisinin yakından ilgilendiğini ve burada önemli dokunuşlar yapılacağını anlatan Vali Murat Zorluoğlu, şunları söyledi:

"Burada orta refüj konulacak. Caddeyi yeniden asfaltlıyoruz. Kaldırımlar bütünüyle yeniliyoruz. Ağaçları söküyoruz. Ama başka bir yerde değerlendireceğiz. İnşallah yol boyu yeni ağaçlar dikeceğiz. Buraya farklı bir ışıklandırma konsepti getiriyoruz. Proje bedeli daha yüksekti ama ihalesi 3 milyon 306 bin TL ye aşağı yukarı gerçekleşti. Büyükşehir Belediyemize 4-4.5 milyonu bulacak bir maliyeti olacak. Ama Van'ımıza oradaki esnafımıza çok daha iyi bir getiri sağlayacağına inanıyoruz. Bugün de İskele Caddemizin ihalesi neticelendi. Hemen bayramın akabinde inşallah başlıyoruz bugün de işin ihalesini alan yüklenici firma ile bir sözleşmeyi imzalamış olacağız. Akabinde de yer teslimini yapıp çalışmalarımız başlatıp, kısa süre içerisinde de orayı tamamlamak istiyoruz."

Daha sonra imza törenine geçen Vali Zorluoğlu yüklenici firma temsilcisi, Mümtaz Zibek ile karşılıklı proje anlaşmasını imzaladı. Burada güzel bir işçilik isteyen Vali Zorluoğlu, Belediyenin yüklenici firmaya her türlü desteği sağlayacağını belirterek, işin yağışlar başlamadan tamamlanmasını istedi.

Vanlılara bir de Bayram Mesajı veren Vali Zorluoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Ben bu vesileyle 1 milyon 106 bin Vanlı Kardeşim başta olmak üzere milletimin ve tüm İslam aleminin mübarek ramazan bayramını yürekten tebrik ediyorum. Bayramın ilimize bölgemize ve ülkemize ayrıca tüm İslam alemine hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da 5 kişi gözaltına alındı
Van'da 5 kişi gözaltına alındı