İşini İnternete Taşımak İsteyen KOBİ'ler Arama Motorlarıyla Satışlarını Artırıyor

Dijital çağda yaşıyoruz ve artık iş hayatı da dijital ortamdan bağımsız düşünülemiyor.

İşini İnternete Taşımak İsteyen KOBİ'ler Arama Motorlarıyla Satışlarını Artırıyor
13 Eylül 2019 - 03:01

Dijital çağda yaşıyoruz ve artık iş hayatı da dijital ortamdan bağımsız düşünülemiyor. Online olarak ürün ve hizmet satışı yapmak ya da bir başka deyişle işini internete taşımak isteyen KOBİ’lerin hedefinde ise arama motoru optimizasyonu var. Çünkü işletmeler artık internette sadece var olmanın yeterli gelmediğinin farkında… Var olmaktan daha fazlasına giden tek yol ise SEO oluyor.

SEO çalışmaları işletmelerin internet siteleri üzerinden daha geniş kitlelere ulaşması adına çok büyük önem taşıyor. Arama motorlarındaki sıralamada daha üst konumda yer almak, KOBİ’ler için daha yüksek oranlarda ürün ya da hizmet satışı yapmak anlamına geliyor. Dolayısıyla sadece bir internet sitesine sahip olmak elbette ki yeterli değil. Ticari rekabetin her geçen gün daha da çetin koşullara büründüğü sanal ağda tüm KOBİ’ler daha fazlasını yapmalı, yapılmasına sıcak bakmalı!

SEO çalışmaları işte bu noktada devreye giriyor. Sürekli değişen Google algoritmalarına uygun bir internet sitesinin bazı anahtar kelimelerde ve aramalarda daha üst sırada konumlanması için gerçekleştirilen bu çalışmalardan çok kısa süre içerisinde sonuç beklememek gerekiyor. Çünkü bu çalışmaların sonuçlarını görmek, meyvelerini yemek için biraz zamana ihtiyaç oluyor. Peki, SEO tam olarak nedir ve neden KOBİ’ler arama motoru optimizasyonu çalışmasına sıcak bakmalı? SEO çalışmalarının sonuçları ne zaman ve nasıl fark edilebilir?

İşte bu soruların en güncel yanıtları ve hatta çok daha fazlası, yakın zamanda gerçekleştirilecek olan Digitalzone konferansında masaya yatırılıyor. 2013 yılından bu yana gerçekleştirilen Digitalzone etkinliğinin mimarı Zeo Agency! Bu yıl yine her bir dakikanın dopdolu geçeceği bir konferans hazırlayan Zeo Agency, tüm KOBİ’lerin faydalanabilmesi için her gün simultane çeviri yapılmasını da sağlıyor. (Detaylar https://zeo.org/digitalzone/ adresinde!)

Arama motoru optimizasyonu, dönüşüm oranı optimizasyonu, içerik pazarlaması ve PR,  büyüme gibi çeşitli konuların ele alınacağı konferans 9 Ekim 2019 tarihinde Radisson Blu Hotel Şişli’de düzenlenecek. Yaklaşık 400 kişinin katılım gösterebileceği etkinlik için geri sayım başladı ve artık konferanstaki yerini almak isteyenlerin acele etmesi lazım. Eğer internette sadece var olmanın yetmediğine katılıyorsanız bu konferansı kaçırmayın!

YORUMLAR

  • 0 Yorum