İpekyolu Sahilinde 40 Ton Çöp Toplandı

İpekyolu Belediyesi, daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre hedefiyle yaptığı çalışmalarına Van'ımızın belki de can damarı olarak nitelendirilebilecek Van Gölü kıyılarında devam ediyor.

İpekyolu Sahilinde 40 Ton Çöp Toplandı
24 Temmuz 2018 - 00:42

İPEKYOLU SAHİLİNDE 40 TON ÇÖP TOPLANDI

İpekyolu Belediyesi, daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre hedefiyle yaptığı çalışmalarına Van'ımızın belki de can damarı olarak nitelendirilebilecek Van Gölü kıyılarında devam ediyor. Van Gölü'nü besleyen dere ve kanalların kirletilmesi sahillerimizde yoğun kirliliğe sebep olmakta, özellikle merkezden geçen Akköprü, Kirman ve Kurubaş dereleri ile Şamran kanalının bilinçsizce kirletilmesi sonucu sahil şeridi bu kirlilikten büyük ölçüde etkilenmekte ve akarsular yolu ile göle taşınan kirlilik, dalgalarla birlikte kıyıya vurarak çevre kirliliğine sebep olmaktadır.

İpekyolu Belediyesi ekipleri bu kirlilikten yoğun olarak etkilenen bölgelerden biri olan İskele sahilinde geniş kapsamlı temizlik yaptı. 50 personel ve bir çok araçla yürütülen çalışma kapsamında 1 kilometrelik sahil şeridi temizlenerek yaklaşık 40 ton çöp ve hafriyat uzaklaştırıldı. Dere ve sahillerimizde temizlik çalışmalarının rutin olarak devam etmesinin yanı sıra derelerin kenarlarında bulunan yerleşim yerlerindeki vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme ziyaretleri de periyodik olarak sürdürülmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum