İpekyolu’ndan Dev Kültürel Sosyal ve Eğitim Faliyetleri
Reklam

İpekyolu'ndan Dev Kültürel Sosyal ve Eğitim Faliyetleri

İpekyolu Belediyesi, alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra, yıl boyunca sürdürdüğü kültürel, sosyal ve eğitim hizmetlerine kış aylarında hız vererek devam ediyor.

Editor: Van Haber
05 Aralık 2017 - 11:54

İPEKYOLU BELEDİYESİ KIŞ AYLARINA 180 BİN KATILIMLI DEV KÜLTÜREL, SOSYAL VE EĞİTİM  FAALİYET PROJELERİ İLE GİRİYOR.

İpekyolu Belediyesi, alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra, yıl boyunca sürdürdüğü kültürel, sosyal ve eğitim hizmetlerine kış aylarında hız vererek devam ediyor.

Bu kapsamda, gerek eğitim çağındaki çocuklarımız gerekse yetişkin vatandaşlarımızın faydalanabileceği, 180 bin katılımcı hedefli 4 ana proje hayata geçiriliyor.

Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilecek projeler şöyle:

1-) KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ

Berivan Kültür-Sanat Merkezi’nde düzenlenecek proje kapsamında sinema, tiyatro ve müzik gösterileri, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızla ücretsiz olarak buluşacak. Buna göre;

Her Cuma günü ilçe genelinde  liselerimizdeki 25 bin öğrencimiz için konserler;

Her Cumartesi günü ilçe genelinde orta okullardaki 30 bin öğrencimiz için Tiyatro gösterileri;

Her Pazar günü ilçe genelinde ana ve ilk okullardaki toplam 35 bin öğrencimiz için Sinema gösterileri;

(Tüm çocuklarımızın bu hizmetten faydalanabilmesi için, belediyemizin ücretsiz servisleri, çocuklarımızı Berivan Kültür-Sanat Merkezi’ne götürecektir.)

Yaklaşık 17 bin yetişkin vatandaşımız için, her ayın son haftası Cuma-Konser, Cumartesi-Tiyatro, Pazar-Sinema  gösterileri düzenlenecek.

Öğrencilerimiz için düzenlenecek etkinliklerin tamamında patlamış mısır ve içecek ikramları ile sürpriz hediyelerimiz olacaktır.

2-) SPOR, SANAT VE MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI

Gerek öğrencilerimiz, gerekse yetişkin vatandaşlarımız için düzenlenecek kurslara yaklaşık 50 branşta toplam 3 bin katılım olması planlanıyor. Bunun yanı sıra üniversiteye giriş sınavına (YKS) hazırlanan mezun gençlerimiz için de ilçe merkezi ve Erçek Yaşam Merkezi’nde kurslar açılacaktır.

3-) ŞİŞME OYUN PARKLARI

İlçe genelindeki tüm ana, ilk ve orta okullardaki çocuklarımızın hizmetine sunulacak şişme oyun parklarımızdan yaklaşık 65 bin öğrencimizin faydalanması planlanıyor. Proje kapsamında, şişme oyun parkımız, hava şartlarının uygun olduğu mevsimlerde kırsal mahallelerde, olumsuz hava şartlarında ise merkezdeki okul spor salonlarımızda hizmet verecek. Tüm çocuklarımızın bu hizmetten faydalanabilmesi için, belediyemizin ücretsiz servisleri, civar okullardaki çocukları parkımızın bulunduğu okula götürecektir.

4-) KIRSAL MAHALLELERDEKİ ÖĞRENCİLERE MALZEME DESTEĞİ

Proje kapsamında kırsal mahallelerde ilk ve orta okullarda eğitim gören yaklaşık 5 bin öğrencimize çanta ve 11 çeşit temel kırtasiye malzemesi dağıtımı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerimizce yapılacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar'dan Berat Kandili Mesajı
Gülaçar'dan Berat Kandili Mesajı
Edremit Belediye Meclisi toplandı
Edremit Belediye Meclisi toplandı