İpekyolu’nda resim sergisi

İpekyolu’nda resim sergisi

İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil Öztürk öncülüğünde başlatılan Kültür Sanat günleri bu gün açılan “Haydar Ekinek Resim sergisiyle” devam ediyor.

Editor: Van Haber
07 Mayıs 2017 - 18:56

İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil Öztürk öncülüğünde başlatılan Kültür Sanat günleri bu gün açılan “Haydar Ekinek Resim sergisiyle” devam ediyor. Etkinliğe Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van Vali yardımcısı Mehmet Parlak, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Peyami Battal, Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda,İpekyolu Belediyesi Birim müdürleri  ve davetliler katıldı. Etkinliğe katılan Van Miiletvekili Burhan Kayatürk, Kültür ve Sanat alanında yapılan bu çalışmalara destek verdikleri için İpekyolu Kaymakamı Ve ipekyolu Belediye Başkan  Vekili Cemil Öztürk beye teşekkürlerini ifade etti. Bu tür etkinlerin kültürümüzün tanıtılmasında büyük payı olacağını vurguladı.

Konuşmaların ardından resim sergisinin açılışı yapıldı. Büyük bir ilgiyle gezilen serginin ardından, Vanın tarihi ve turistik mekanlarından biri olan Akdamar Adasına geçildi. İl dışından gelen 50 kişilik ressam heyeti, Akdamar Adasını ve tarihi Akdamar kilisesini gezip doğayla baş başa vakit geçirdiler. Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyan heyet, kendilerine böyle bir fırsatı sundukları için İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil Öztürk’e ve şahsında emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak