İpekyolu’nda Parklar Bahara Hazırlanıyor

İpekyolu'nda Parklar Bahara Hazırlanıyor

İpekyolu Belediyesi, uzun süren kış aylarının ardından, güneşin kendini göstermeye başladığı içinde bulunduğumuz günlerdeilçe sınırları içerisindekiparkları bahara hazırlamak amacıyla çalışmalarını hızlandırdı.

Editor: Van Haber
28 Şubat 2018 - 17:45

İPEKYOLU’NDA PARKLAR BAHARAHAZIRLANIYOR

İpekyolu Belediyesi, uzun süren kış aylarının ardından, güneşin kendini göstermeye başladığı içinde bulunduğumuz günlerdeilçe sınırları içerisindekiparkları bahara hazırlamak amacıyla çalışmalarını hızlandırdı. Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar çerçevesinde, ekim ve dikimlerin gerçekleştirileceği bitkilerden fidan ve çim tohumlarının temini ile dikimi gerçekleştirilecek çiçeklerin seramızdaki üretimine başlanırken, parklarımızda yer alan oturma bankları, çatılı-çatısız piknik masaları, kamelya, fitness ve oyun gruplarının tadilatı yapılıyor.

Ayrıca parklarımızdaki temizlik, fidan budama-sulama, ağaçların gübrelenmesi çukurlarının açılması gibi çalışmalar da yine ekiplerimizce yürütülüyor. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, bahar aylarının canlılığını parklarımıza yansıtmayı hedeflediklerini belirterek, gerekli tüm bakım, tadilat ve yenileme çalışmalarının ardından, vatandaşlarımızın iyi vakit geçirip dinlenebilecekleri parkları hizmete sunacaklarını vurguladı. Öztürk ayrıca, 2018 yılı içerisinde ilçemizde yeni parklar yapılarak, vatandaşlarımıza ve ilçemize yeni nefes alma alanları kazandırılacağının müjdesini de verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı