İpekyolu’nda Engelsiz Pikniğin Keyfi Bambaşkaydı

İpekyolu'nda Engelsiz Pikniğin Keyfi Bambaşkaydı

İpekyolu Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi, engelli ve özel gereksinimli bireylerimizin hoş ve güzel vakit geçirerek sosyalleşebilmeleri amacıyla yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı bir piknik düzenledi.

Editor: Van Haber
14 Ağustos 2018 - 14:54

İPEKYOLU'NDA ENGELSİZ PİKNİĞİN KEYFİ BAMBAŞKAYDI

İpekyolu Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi, engelli ve özel gereksinimli bireylerimizin hoş ve güzel vakit geçirerek sosyalleşebilmeleri amacıyla yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı bir piknik düzenledi. Engelsiz Yaşam Akademimizin kursiyerleri, aileleri, eğitmenler, yöneticiler, ilimizdeki engelli dernekleri üyeleri ve özel gereksinimli bireylerin yanı sıra, Ak Parti Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ve Başkan V. Cemil Öztürk'ün de katıldığı piknik renkli anlara sahne oldu. Yeşil Vadi piknik alanındaki organizasyonda katılımcılara verilen yemek ikramının ardından müziğin coşkusu ile halay çeken engelli ve özel gereksinimli vatandaşlarımızın halat çekme ve yumurta taşıma oyunlarındaki neşe ve eğlenceleri de görülmeye değerdi.

Bunun yanı sıra piknik alanına kurulan belediyemizin şişme oyun parkı da çocuklarımıza keyifli anlar yaşattı. Piknik boyunca tüm misafirlerle yakından ilgilenen ve halat çekme oyununa da katılan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, bu tür organizasyonların engelli ve özel gereksinimli bireylerin sosyalleşmesine büyük katkısı olduğunu belirterek bundan sonra da benzer organizasyonlar yapacaklarını vurguladı. Başta aileler olmak üzere tüm katılımcılar da böylesine güzel bir organizasyonla kendilerini bir araya getiren Başkan Vekilimiz Cemil Öztürk ve Engelsiz Yaşam Akademisi yöneticilerine teşekkür ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı