İpekyolu Belediyesi’nden Profesyonel Çicek Üretim Serası

İpekyolu Belediyesi'nden Profesyonel Çicek Üretim Serası

İpekyolu Belediyesi, şehrimize soluk aldıran, estetik değer katan parkların en önemli unsurlarından olan çiçekleri, kendi bünyesinde yetiştirmek amacıyla 3 yeni seranın açılışını yaptı.

Editor: Van Haber
18 Nisan 2018 - 13:25

İPEKYOLU BELEDİYESİ'NDEN PROFESYONEL ÇİÇEK ÜRETİM SERASI

İpekyolu Belediyesi, şehrimize soluk aldıran, estetik değer katan parkların en önemli unsurlarından olan çiçekleri, kendi bünyesinde yetiştirmek amacıyla 3 yeni seranın açılışını yaptı. Park Bahçeler Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yapılan seralarda üretilen çiçekler,baştaparklarolmak üzere ilçenin muhtelif yerlerinde kullanılarak çehreyi renklendirecek. Daha önce diğer illerden alınan ancak şimdi kendi seramızda yetişen çiçeklerimiz, şehrimize verdiği estetik görünümün yanı sıra, kent ekonomisine de katkı sağlayacak.

Açılış töreninde bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, İpekyolu'nun merkez ilçe olması sebebiyle yeşile ve soluk alma alanlarına çok ihtiyacı olduğunu belirterek, 1.000 metrekarelik alan üzerinde 3 ayrı blok olarak inşa edilen seralarımızda yetişecek bitkilerin kente sağlıklı bir hava ve estetik görünüm kazandıracağını belirtti. Öztürk ayrıca, ilçe genelindeki park hamlelerinin bundan böyle de devam edeceğini belirterek, çok amaçlı olarak planlanan parkların, her yaş grubunun ihtiyaçlarına uygun olarak hayata geçirileceğini vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Şampiyonluk Kutlamaları
Van'da Şampiyonluk Kutlamaları
Vanspor 2.Lig'e Yükseldi
Vanspor 2.Lig'e Yükseldi