İpekyolu Belediyesi’nden Fahiş Fiyatlarla Mücadele Semineri

İpekyolu Belediyesi'nden Fahiş Fiyatlarla Mücadele Semineri

İpekyolu Belediyesi, piyasadaki fahiş fiyat artırımı ve stokçuluğun önüne geçmek için Van İl Ticaret Müdürlüğü ile ortak çalışmalar başlattı.

Editor: Van Haber
13 Ekim 2018 - 01:58

İPEKYOLU BELEDİYESİ'NDEN FAHİŞ FİYATLARLA MÜCADELE SEMİNERİ

İpekyolu Belediyesi, piyasadaki fahiş fiyat artırımı ve stokçuluğun önüne geçmek için Van İl Ticaret Müdürlüğü ile ortak çalışmalar başlattı. Bu doğrultuda Van Ticaret İl Müdürü Sayın Murat Keremoğlu, Denetmen Ali Eroğulları, Hal Hakem Heyeti Başkanı Kazım Korkmaz tarafından; belediyemiz Zabıta Müdürü Ali Karaca'nın da katılımı ile Zabıta personellerine fiyat etiketi, etiket aranacak ve aranmayacak malzemeler, fiyat etiketinde bulunması gerekenler; malın ayırt edici özellikleri, birim fiyatı, tüm vergiler dahil fiyatı, üretim yeri, fiyat değişiklik tarihi, aykırılık tutanağı nasıl tutulur, uygunluk tutanağı nasıl tutulur vb. konular hakkında seminer verildi.

Seminerin ardından sahaya çıkarak market ve işletmelerin denetimlerini gerçekleştiren ekiplerimiz fahiş fiyat artışları ve stokçuluk konusunda yapacakları kontroller konusunda uygulamalı olarak bilgilendirildi. Ülke genelinde fahiş fiyat ve stokçulukla başlatılan mücadele çerçevesinde, İpekyolu Belediyesi de üzerine düşen denetim ve kontrol görevini bundan sonra da kararlılık ve titizlikle sürdürecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı