İpekyolu Belediyesi’nden Anlamlı Etkinlik

İpekyolu Belediyesi'nden Anlamlı Etkinlik

İpekyolu Belediyesi, kırsal mahallelerimizdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için "Saklama Paylaş" adlı proje ile oyuncak ve kitap paylaşım kampanyası düzenledi.

Editor: Van Haber
17 Ekim 2018 - 01:01

İPEKYOLU'NDA OYUNCAKLAR VE KİTAPLAR SAKLANMIYOR, PAYLAŞILIYOR

İpekyolu Belediyesi, kırsal mahallelerimizdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için "Saklama Paylaş" adlı proje ile oyuncak ve kitap paylaşım kampanyası düzenledi. Bu proje ile ilçe genelinde merkez mahallelerde bulunan tüm resmi ve özel okullara, kamu kurum - kuruluşlarına, sağlık ocakları ve muhtarlıklara 25 gün süreyle saklama paylaş kumbaraları bırakılarak, kırsal mahallelerimizdeki çocuklara oyuncak ve okuma kitabı ulaştırılması hedefleniyor.

Proje ile ilgili kumbara toplama noktaları ve stantları:

- Beşyol Meydanı

- Sanat Sokağı

- Van AVM Önü

- YYÜ Kampüsü

- Tüm Merkez Okulları

-Tüm Sağlık Ocakları

- Tüm Muhtarlıklar'a bırakıldı.

Bu doğrultuda kırsal ve merkez mahalleler arasında kardeşlik köprüleri kurularak paylaşım duygusunun pekiştirilmesi, okuma oranının yükseltilerek kullanılmayan oyuncak, roman, hikaye, boyama kitabı vb. malzemelerin yeniden değerlendirilmesi planlanıyor.

İpekyolu Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri doğrultusunda yürüttüğü saklama paylaş projesini 25 Ekim'e kadar sürdürecektir. Vatandaşlarımız konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgilere 444 7 160 no'lu telefondan da ulaşabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı