İPEKYOLU BELEDİYESİ’NDE HİZMET İÇİ EĞİTİMLERE BİR...

İPEKYOLU BELEDİYESİ’NDE HİZMET İÇİ EĞİTİMLERE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

İpekyolu Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, belediyemiz çalışanlara yönelik hizmet içi eğitim verildi.

Editor: Van Haber
30 Haziran 2018 - 21:50

İPEKYOLU BELEDİYESİ'NDE HİZMET İÇİ EĞİTİMLERE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

İpekyolu Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, belediyemiz çalışanlara yönelik hizmet içi eğitim verildi. Sosyologlar Mustafa Polat, Fatma Aslan, Fatih Baynal, İbrahim Eray tarafından verilen eğitimlerde; "Aile İçi İletişim, Evlilik Öncesi Eğitim, Türkiye'de Madde Bağımlılığı ile Mücadele" konuları yer aldı. İpekyolu Belediyesi konferans salonunda üç gün süren eğitimlerin ilk gününde aile içi iletişim eğitimi yer aldı. Eğitimde; ailenin toplum hayatında sağlıklı temeller oluşturabilmesi için zorluklarla mücadele ederek üstesinden gelmeyi öğrenme, sağlıklı bir ailede sorunları çözmek için kullanılan yöntemler, baskıcı ve kabul edici tutum gibi konulara detaylı şekilde yer verilirken soru-cevaplarla eğitimin ilk günü tamamlandı. Eğitimlerin ikinci gününde ise evliliklere dair konulara yer verildi.

Neden evleniyoruz, hayat arkadaşımızı seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, evliliğe hazırlık aşamaları, sağlıklı bir evliliği sürdürmek için neler yapmalıyız, hangi durumlar boşanma riski oluşturur gibi konular eğitimin ana başlıklarını oluşturdu. Hizmet içi eğitimlerin son gününde ise Türkiye'de madde bağımlılığı ile mücadele konusu ele alındı. Madde bağımlılığının tanımı, bağımlılık yapıcı maddeler, bağımlılığın başlaması, ilerlemesi, kişiler üzerindeki olumsuz etkileri, madde kullanımının belirtileri ile getirdiği yasal sorumluluklar ve bağımlılığın tedavi süreci hakkında bilgiler verildi. İpekyolu Belediyesi, çalışanların nitelikleri ve iş verimliliği üzerine olumlu katkılar sağlamak amacıyla farklı konularla hizmet içi eğitimlerine devam edecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?