İnternet Ve Sanal Dünya İnsan Psikolojisini Etkiliyor

Sanal dünyanın gerçek dünyaya karışması ile birlikte insanlar gerçeklikten, değerlerden ve birbirlerinden uzaklaşarak toplumda birlikte yaşamak özelliğini yavaş yavaş kaybetmeye başladılar.

İnternet Ve Sanal Dünya İnsan Psikolojisini Etkiliyor
18 Eylül 2019 - 17:28

Sanal dünyanın gerçek dünyaya karışması ile birlikte insanlar gerçeklikten, değerlerden ve birbirlerinden uzaklaşarak toplumda birlikte yaşamak özelliğini yavaş yavaş kaybetmeye başladılar. Bilhassa internetten hiç kopamayan sanki sosyal medyada bir gün bulunmaz ise dünyanın hızına yetişemeyeceğini düşünen kişiler artık içe dönük izlenimler sergilemekte ve en kötüsü de çocuklar bile küçük yaşlarda saatlerce internet oyunları ile vakit harcayarak arkadaş çevresi edinememektedirler. Bu durum ise yeni nesilde kendini ifade edememe, sorunlarını dile getirememe ve sürekli yalnız kalma isteği olarak yürekleri burkuyor.

Halbu ki insan toplumun bir parçasıdır ve toplumdan ayrı yaşaması imkansızdır. İnsanların maneviyatlarını geliştirmeleri, olaylara çok yönlü açılardan bakabilmeleri, farklı uğraşların farkına varabilmeleri, değerlerini kaybetmemeleri, gösterdikleri davranışlarla küçüklere örnek olmaları gerekiyor.

Bunların farkında olunması kişilerde toplumsal değerlerin farkına varmalarını sağlıyor. Dolayısı ile küçük yaştan toplum yaşamına katılma yolları nelerdir sorularına en iyi yanıtların ailece birlikte verilmesi ve aile bireylerinin uygulamalarla aile fertlerine iyi bir model olması gerekiyor. Bu da ülkelerin bütünlüğünü korumasında önemli bir hareketlilik oluşturuyor.

Gundemvan.com/ Özel Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum