Instagram hesabı nasıl silinir? Silinen hesap tekrardan açılabilir mi?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram da hesap silme işlemi nasıl yapılır? Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri olan Instagram da silinen hesap tekrar geri açılabilir mi? İşte instagram hesap silme sayfası ve tüm detayları...

Instagram hesabı nasıl silinir? Silinen hesap tekrardan açılabilir mi?
03 Kasım 2017 - 23:31

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından Nisan 2012 yılında kurulmuştur. Canlı yayın, fotoğraf ve video paylaşımları yapılan instagram, ülkemizde de milyonlarca kullanıcıya sahip olmaktadır. Facebook, Twitter gibi popülaritesi yüksek olan instagramın bazı durumlarda, kullanıcıları tarafından hesap silme işlemi talep edilebiliyor. Peki instagram hesabı nasıl silinir? Silinen hesap tekrardan açılabilir mi?

İnstagram hesabı nasıl silinir?

İnstagram hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir. Hesabınız sildikten sonra aynı kullanıcı adı ile tekrar kaydolamazsınız. Hesabınızı silmek için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için;

1.Hesabını sil sayfasına gidin. İnstagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. Hesabınızı İnstagram uygulamasının içinden silemezsiniz.

2.Hesabını neden siliyorsun? Sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.

3.Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın. İnstagram hesabınız silinecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum