İnovasyonun Sözlüğünde Girişimcilik

İnovasyonun Sözlüğünde Girişimcilik

Editor: Van Haber
26 Mart 2019 - 01:45 - Güncelleme: 26 Mart 2019 - 02:19

inovasyon sözlüğü son on yıldır kendini aştı diyebiliriz. Her an her markanın, her resmi kurumun hatta kişilerin ortak müşterekte geleceği yaratırken kullandığı terimler her geçen gün çoğalarak yenileniyor. Yenilikçi ve geliştirici olarak adlandırılan girişimcilik inovasyon sözlüğünde daha fazla detaylandırılabilir.  Çünkü gelişen teknoloji insanı da gelişmeye zorluyor ve bu kelimeler zaman zaman tanımlamaya yeterli gelmiyor. 

Kendini tanımak ve geliştirmekten söz açmışken davranış bilimlerinin kişisel gelişime katkısı yadsınamaz.  Algısal bilim, bilişsel dilbilim, bilişsel psikoloji gibi ilgili disiplinlerle birlikte, hem yenilik yapmamıza hem de yeniliklerimize daha etkili bir şekilde iletmemize yardımcı olur. inovasyon sözlüğü bu rehberlik ile kesin tahmin edilmeyen yaklaşımlar için önemlidir. 

Birbirimizi uyandırmanın dürtüler ile yapılabileceğini bilseniz bunu üzerine kafa yorarak girişimciliğinize katkı sağlamasını ister miydiniz?  Peki, bunu  akıllıca nasıl yaparsınız? 

  • Sürekli deneysel bir zihniyette kalmalı, ideal olarak küçük başlamalı  ancak inovasyonda ölçümlemeyi atlamamalı…
  • Tasarımları yaptığımız gibi, gelişmeleri nasıl test ettiğimiz konusunda yaratıcı olun!
  • Nitelik ve inovasyonun başarısını tahmin etme kabiliyeti yani araştırmalara önem vermek gerekir,
  • Farkındalık yaratmak,

 

Her zaman kolay olmayacaktır.  Özellikle bir şirkette ekip çalışması ile inovasyon geliştirilebilir.  Gözlemleyin, ölçün, geri bildirim toplantıları yapın.  Esnek fikirler sunun, çekinmeyin yaratıcılığınızı ortaya koyun.  Değişime dirençli insanlar ile karşılaşmak kişiyi daha isteki  ve hırslı kılar. Hırs ise inovasyon ve girişimciler tarafından vazgeçilmez ihtiyaçlardandır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek