İngiltere'ye Gidişte "Ankara Anlaşması" Vize Türü

Türkiye'nin ve farklı Avrupa ülkelerinin de içinde bulunduğu 1963 yılında imzalanan Ankara antlaşması ile beraber kişiler İngiltere'ye çıkışlarında farklı yaptırımlara sahip olmuşlardır.

İngiltere'ye Gidişte "Ankara Anlaşması" Vize Türü
23 Kasım 2019 - 17:18

Türkiye'nin ve farklı Avrupa ülkelerinin de içinde bulunduğu 1963 yılında imzalanan Ankara antlaşması ile beraber kişiler İngiltere'ye çıkışlarında farklı yaptırımlara sahip olmuşlardır. Yalnızca Türk vatandaşı olanların elde edebildiği bu ayrıcalık İngiltere vizelerinde özellikle İngiltere İş Vizesi noktasında farkındalık sağlar.
İngiltere'ye çıkışlarda Ankara anlaşması vizesi ile beraber iş kurmak isteyen ya da çalışmak isteyen kişilere de ayrıcalıklar verilmiş olur. Ankara anlaşması ile alınan vizenin; vize başvuru ve çıkış süreci noktasında normal bir vizeye göre daha hafiftir.
Kabul oranı daha yüksektir. Ancak bu vizenin içeriği daha sıkıdır. Evrak toplama ve bilgi alımı noktasında daha dikkatli olmak gerekir. Vize kabulü gerçekleştikten seyahat planı yapıldıktan sonra İngiltere’ye varıldığında hem orada barınma hem de çalışma noktasında daha farklı ve fazla avantajlarından yararlanabilme durumu söz konusu olmuş olur.
Ankara Anlaşması İş Vizesi Avantajları
Ankara antlaşması vizesi ile ile beraber kişi; İngiltere’de hazır bir konumda işi yoksa bile İngiltere'de iş kurabilme hakkına sahip olabilmektedir. Bu tarz avantajları bulunan bu vize türü ile ayrıca orada en az 1 yıl süreyle aynı işyerinde çalışıyorsa kişi bu vize aracılığı ile daha rahat bir şekilde orada yaşayabilmek ve çalışabilmek için başvuruda bulunabilir.
Tüm bu faydalarının yanında Ankara anlaşması vizesi almak isteyen kişi çok ağır vize şartlarından geçmektedir. Herhangi bir ufak aksaklık noktasında İngiltere İş Vizesi ret cevabı alabilmektedir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum