İngiltere Turist Vizesi Online Başvuru

Turistik amaç ile İngiltere’ye gitmek isteyenlerden ülke vize ister. Vize işlemleri için bazı işlemler internet üzerinden yapılır.

İngiltere Turist Vizesi Online Başvuru
22 Kasım 2019 - 16:54

 Turistik amaç ile İngiltere’ye gitmek isteyenlerden ülke vize ister. Vize işlemleri için bazı işlemler internet üzerinden yapılır. Bazı işlemler bireysel başvuru ile yapılabilir. Konsolosluk istek duyduğu hallerde yüz yüze görüşme de talep edebilir. İngiltere Turist Vizesi almak isteyenler için ilk aşma online başvuru ile başlar.
Online Başvuru Nasıl Yapılır?
 Genel ziyaretçi vizesi almak isteyenler resmi web sitesi üzerinden başvuru gerçekleştirir. Burada başvuran kişinin bir hesap oluşturması gerekir. Başvuru yapılmak istenen kategori seçimi yapılır. Yapılan seçimden sonra karşınıza İngiltere vize başvuru formu gelecektir. Bu formun eksiksiz ve tamamen doğru bilgiler ile doldurulduğundan emin olmak gerekir. İnternet üzerinden yapılacak olan başvurularda sizden seyahat ile ilgili istenen belgeler, İngilizce olarak yanıtlanmalıdır. Son olarak gerekli bilgiler doldurulduktan sonra başvuru formu onaylanır.
 Yapılan beyanın kabulü de bu form üzerinde gerçekleşir. İmza atılması ile de online işlemler son bulacaktır. Bu aşamadan sonra fiziki başvuru süreci başlar. Fiziki olarak İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapacak kişiler ilk olarak randevu almalıdır. Randevu resmi web sitesi üzerinden alınabilir. Ya da başvuru için diğer iletişim yolları da kullanılabilir. Randevu tarihinde istenen belgeler tam olarak hazırlanmalıdır. Turistik vize alımı için belgelerin İngilizce olarak hazırlanmasına ayrıca dikkat edilmelidir. Fiziki başvurudan sonra en az 21 iş günü içinde süreç tam anlamıyla tamamlanmış olur.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum