İngiltere Öğrenci Vizesine Başvurmak İçin En İyi İpuçları

Eğitiminize Birleşik Krallık'ta başlamak için heyecanlısınız. Bir üniversite ve bir program seçtiniz. Bir okul için başvuru yaptınız.

İngiltere Öğrenci Vizesine Başvurmak İçin En İyi İpuçları
23 Kasım 2019 - 15:49

Eğitiminize Birleşik Krallık'ta başlamak için heyecanlısınız. Bir üniversite ve bir program seçtiniz. Bir okul için başvuru yaptınız. Uçak biletiniz var. Hey şey hazır ve gitmeye hazırsınız. Devam etmeden önce hala bir İngiltere Vizesi almanız gerekiyor. Endişelenmeyin, öğrenciler için bu süreç çok karmaşık olmayacaktır. Sadece şu ipuçlarını takip edin:
Gereksinimleri Karşılayıp Karşılamadığınızı Kontrol Edin
Tier 4 öğrenci vizesi denilen bir şeye başvurmanız gerekir. Aşağıdaki soruları gözden geçirin. Cevabınız hepsine "Evet" ise, arkanıza yaslanıp 2 numaralı aşamaya geçin. Akılda tutunuz, vize başvuru merkezine tamamıyla destekleyici belgeler sağlamalısınız.
 Size İngiltere'de bir kursta yer önerildi mi?
 İngilizce konuşabiliyor, okuyabiliyor, yazabiliyor ve anlayabiliyor musunuz?
 Kendinizi destekleyecek ve eğitiminiz için ödeme yapacak kadar paranız var mı? (Tutar durumunuza bağlı olacaktır)
 Avrupa Ekonomik Bölgesi (AEA) veya İsviçre dışındaki bir ülkeden mi geliyorsunuz?
Erken Başvurunuz ve İşlem Sürelerini Kontrol Ediniz
Erken kalkan yol alır. İngiltere Vizesi başvurunuzun öngörülmeyen durumlarda raydan çıkmamasını veya geciktirilmemesini sağlamak için, mümkün olan en erken sürede başvuruları yapın. Vize başvurunuz geciktiği için pahalı bir uçuşu iptal etmek istemezsiniz. Dersler başlamadan 3 ay öncesinden başvuru yapabilirsiniz. Mümkün olduğunca erken sürede yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca, şehriniz için vize işlem sürelerini kontrol edin. Vize hakkında sonuçlar genellikle 3 hafta belli olur, ancak bu duruma göre değişebilir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum