İlk Deneyimi Gözünüzde Büyütmeyin

İlk Deneyimi Gözünüzde Büyütmeyin
20 Aralık 2018 - 01:32
Reklam

Geçmiş yıllarda yapılmış ve hala yapılmakta olan birçok araştırma bunu kanıtlar nitelikte ve daha sağlıklı bir cinsel yaşam için bazı önerilere kulak asmakta yarar var.

İlk Deneyimi Gözünüzde Büyütmeyin

Birçok kişi ilk deneyim baskısı nedeniyle yaşadığı cinsellikten tam olarak zevk alamadığını paylaşmakta.  Bunda zihnen hazırlıksız olmanın etkisi çok büyük ve çiftlerin uyum, cinsellik hakkındaki düşünceleri de belirleyici.  Bu noktada karşılıklı birbirini tanıdıktan sonra ilişki yaşaması ideal olanı. Yani sadece fiziksel bir temas değil, cinselliğin bütün olarak varlığı algılanmalı.

Yatak Odasının Sizin Özel Yaşamınız Olduğunu Hissedin

Yatak odasında partner- eşinizle beraber özel zaman geçirmenin önemli olduğunu unutmayın. Bu alanda rutin işle ilgili çalışmalarınızı barındırmamaya özen gösterin. Ayrıca özel zaman geçirmek üzere hazırlanırken kendiniz ve partnerinizin beğenilerine göre odayı ayarlayabilirsiniz.

Karşılıklı Saygı Esas Alınmalı

Uzmanlara göre çiftler arasında cinsel performansı düşüren en önemli durumlardan birisi karşılıklı saygı ve değer verme düşüncelerinin yok olması.  Çiftlerden bir taraf ilişki istemediğinde diğerinin buna karşı anlayışlı davranması gerekiyor. Bu sorun olark gören ve herhangi bir şekilde baskı yapan taraf ilişkinin bitmesi ile ilgili de zemini hazırlamış oluyor. Ancak çok uzun süre partnerinizle ilişkiye girmemenizin de arayı soğutma ihtimali bulunmakta. Enerji akışının iyi ayarlanması gerek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum