İkinci El Araba İlanı Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İkinci el otomobil ilanı vermek göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Genelde pek çok ikinci el araba satma sitelerinde 1 ya da daha fazla ücretsiz ilan verme hakkınız bulunmaktadır.

İkinci El Araba İlanı Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
29 Mayıs 2020 - 20:58

İkinci el otomobil ilanı vermek göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Genelde pek çok ikinci el araba satma sitelerinde 1 ya da daha fazla ücretsiz ilan verme hakkınız bulunmaktadır. Bu hakkınızı ise düzgün kullanarak aracınızı satamazsanız tekrardan ücretli ilan vermek zorunda kalabilirsiniz.
İkinci el araba ilanı verirken dikkat edilmesi belli başlı önemli yerler vardır. Bu önemli noktalara dikkat ettiğiniz takdirde aracınız kısa sürede satılacaktır.

  • Vereceğiniz ilanlarda aracınızı her yerden dikkatli bir şekilde gösteren ve tüm açılardan çekilmiş fotoğraflar olmalı. Çünkü çoğu ikinci el araçlar hasar görmüş veya bazı yerleri çizik ve benzeri şeyler olmuş olabilir. Bu yüzden satın alacak kullanıcı ilana baktığında her detayı görmelidir.
  • Vereceğiniz ilanda klişe cümleler kurmaktan vazgeçin. Örneğin Türkiye’de tek veya ikinci el araç olduğu halde bunlarla ilgili cümleler.
  • İkinci el aracınızın servis bakımı yapıldıysa bakım yılı ve kilometresini gösteren fotoğrafları da koymayı unutmayın.
  • Aracınıza ait geçmiş yıllardaki TUV muayene evraklarını fotoğraflayarak koymayı unutmayın.
  • İkinci el aracınızı kaç yıldır kullanıyorsanız bunu eksiksiz belirtin.
  • İkinci el aracınıza dair bilgi verirken karşı tarafa güven verici ifadeler kullanın. Araçla ilgili bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde belirtmekten kaçınmayın. Aracın her bölgesini iç ve dış olarak eksiksiz bütün fotoğraflarını koyun.
  • İkinci el aracınızla ilgili bütün küçük kusurları da bilgi verirken eklemeyi unutmayın. Aracınıza bakan kişi istediği her bilgiye rahatça ulaşabilsin bu sayede.
  • İkinci el aracınıza dair servis kitapçıklarını ve yedek anahtarlarının olduğunu mutlaka belirtin.
  • İkinci el aracınızın herhangi bir bölgesinde boya veya değişmek olduysa bunların önceki ve sonraki fotoğraflarını da araba ilanı ver dedikten sonra yüklemeyi unutmayın.
İkinci el araba ilanı verirken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değindik. Belki küçük ve önemsiz gözüken bazı detaylar aracı satın alacak kullanıcılar için oldukça önemli olabilmektedir. Bu yüzden küçük detaylar bile asla atlanmamalıdır. Geniş ve kapsamlı verilen bilgiler aracın çok daha kolay satılmasını sağlayacak ve karşı taraf için de çoğu soru işareti de ortadan kalkacaktır.
araba ilanı vermek konusunda internet üzerinde bir çok ikinci el seri ilan sitesi var. Birden çok siteye ilan vererek araçınızın satılma olasılıgını artırabilirsiniz. Bu platformlardan biride 2elarabam.com'dur. Hızlı ve gücenli bir şekilde ilan verebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum