İki Nisan Caddesi Çiçek Açtı

Van’ın prestij caddesi İkinisan caddesine Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin gül ve cam ağaçları dikildi.

İki Nisan Caddesi Çiçek Açtı
04 Mayıs 2018 - 12:37

İKİNİSAN CADDESİ ÇİÇEK AÇTI

Van’ın prestij caddesi İkinisan caddesine Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin gül ve cam ağaçları dikildi.

Van Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına ait doğalgazlı seralarda yetiştirilen çiçekler Van’ı süslemeye devam ediyor. Çalışmalarla birlikte kısa süre önce yeni görünümüyle trafiğe açılan ve orta refüje şık saksılar yerleştirilen İkinisan Caddesine Park Bahçeler ekipleri tarafından 5 bin gül, spiral, top leylandi bitkilerinin dikimi yapıldı. Süs bitkilerinin eklenmesiyle yeni görünümüyle bahara merhaba diyen İkinisan Caddesi vatandaşlardan da büyük beğeni topladı.

Yeşil ve güzel bir kent için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Park Bahçeler Daire Başkanı Harun Tutar, 1 milyon çiçek ekimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tutar, “Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda ağaçlandırma ve çiçek dikimlerimiz devam ediyor. Bu yıl Van’ın Cadde, rafüj, park ve bahçelerine 1 milyon çiçek diktik. Bu çiçeklerin tamamı seralarımızda kendi imkânlarımızla yetiştirdiğimiz çiçekler. Çalışmalarımız yıl boyunca sürecek. Her şey güzel bir Van için” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum