HOSTİNG NEDİR?

HOSTİNG NEDİR?
15 Temmuz 2019 - 23:42
Reklam

Web site sayfalarının barındırılmış olduğu alana hosting denilmektedir. Sağlanan hosting hizmeti bir bilgisayardan çok daha fazla güçlü olan sistemler ile gerçekleştiriliyor. Bu sunucular günün her saati erişilebilir olması için sürekli açık durumda olmak zorundadır. Günün herhangi bir saatinde bir web siteye girdiğinizde o site size hizmet sunuyorsa bilin ki bu bir ucuz host sayesinde gerçekleşmektedir. Bu sebeple sunucuların sürekli internet hizmeti alması ve açık olması gerekiyor. Datacenter adı verilen büyük odalarda barındırılan bu sistemlerin sürekli aktif halde çalışması için bu odalarda jeneratör gibi elektrik kesintisi durumunda hizmette kesinti yaşatmayacak malzemeler olması gerekmektedir. Sizde herhangi bir hosting firmasını tercih ederek ucuz hosting satın alabilirsiniz.

Hostingler Hangi Hizmetleri Sunmaktadır?

              Hostingler kullanıcılarına internet sitesi barındırma hizmetinin yanı sıra mail hizmeti de sunmaktadır. Şirketiniz için kullandığınız mail servisleri tamamen seçtiğiniz ucuz hosting firmaları tarafından sağlanarak şirket içi ve şirket dışı olan yazışmalarınızda sizin yardımınıza koşmaktadır. Eğer sizde şirketiniz için bir mail hosting talep etmek istiyorsanız, internet üzerinde ucuz host araması yaparak size en uygun firmayı seçerek bu olanaktan yararlanabilirsiniz. İşlemler çok kolay olmakla birlikte yapacağınız ödeme sonrasında hosting firmasından gelen onayın ardından mail servisiniz açık hale gelecektir.

Hosting İşlemlerinde Dikkat Edilecekler

              Hosting satın alırken satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Eğer sunucunuzda herhangi bir problem ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka ucuz hosting satın alırken bu durumlara dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde birçok sorunla karşılaşarak size ucuz host sağlayan firmayı değiştirmeniz gerekebilir.

  • Sitenizin Açılma Hızı – Hosting Firmasının Size Sağladığı Hız
  • Siteniz İçin Size Verilecek Alan Boyutu (Barındıracağınız Dosyalar İçin Önemli)
  • Desteklidiği Programların Genel Özellikleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum